east lake cup

East Lake Cup w Golf Channel Polska.

Przed nami prawdziwa gratka – East Lake Cup, trzydniowe rozgrywki, w których rywalizują najlepsze amerykańskie drużyny ligi uniwersyteckiej – NCAA. Turniej rozgrywany jest tradycyjnie na słynnym polu East Lake Golf Club, w Atlancie, w stanie Georgia, na którym corocznie odbywa się również Tour Championship.

 

 

W piątej edycji East Lake Cup zmierzyły się ze sobą po cztery najlepsze zespoły uniwersyteckie kobiet i mężczyzn. Warto zaznaczyć, że są to jedyne tej rangi zawody golfowe, w których drużyny damskie i męskie rywalizują w tym samym czasie, na tym samym polu, w osobnych klasyfikacjach.

W piątek zobaczymy turniej indywidualny kobiet i mężczyzn, rozgrywany w formacie strokeplay, który wyłoni Mistrza i Mistrzynię East Lake Cup. Oprócz tego runda strokeplay zdecyduje o rozstawieniu drużyn do kolejnego etapu – rozgrywek matchplay.

W sobotę i niedzielę zobaczymy rozgrywki w formacie matchplay: kobiet i mężczyzn. W sobotę będą to półfinały, a w niedzielą finały.

***

W East Lake Cup wystąpi ośmiu półfinalistów tegorocznych Mistrzostw NCAA Division I, po cztery damskie i męskie drużyny Mistrzostw Narodowych.

 

 

Nie zobaczymy jednak np. Matthew Wolffa, ze względu na to, że przeszedł on już na zawodowstwo. Wolff zdążył już wygrać na PGA TOUR, w lipcu 2019 roku, podczas 3M Open.

 

 

***

 

Zwycięzcy z 2018 roku: 

 

Najlepsza kobieta:  SzwajcarkaAlbane Valenzuela – Stanford University, aktualnie z kartą LPGA Tour!

 

 

Najlepszy mężczyzna: Norweg Viktor Hovland – Oklahoma State University,  obecnie gracz PGA TOUR.

 

 

Drużyna damska: University of Southern California

 

Znalezione obrazy dla zapytania: University of Southern California logo"

 

Drużyna męska: Auburn University.

 

Znalezione obrazy dla zapytania: Auburn University logo"

 

WYNIKI EAST LAKE CUP 2018

 

***

 

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy! 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni