Zdjęcie: Cy Cyr/Golf Channel

Dzisiaj w nagłówkach: Stenson zadowolony z puttowania

PALM HARBOUR, Fla. – Adam Hadwin przeszedł jak burza przez drugą dziewiątkę, aby objąć prowadzenie po drugiej rundzie Valspar Championship. Poniżej cztery rzeczy, które należy wiedzieć o turnieju w Innisbrook.

  1. Hadwin znów z bardzo dobrym wynikiem. Jeden z dwóch graczy, którzy w tym roku zagrali (59) na Tour, 29-letni Kanadyjczyk, ukończył drugą dziewiątkę z wynikiem -6 (29), by po raz pierwszy w swojej karierze objąć prowadzenie po półmetku turnieju.
  2. To puttowanie, a nie jego długa gra, utrzymuje Stensona w czołówce. Pomimo tego, że jest uznawany za jednego z najlepszych graczy żelazami, to puttowanie jest tym, co sprawiło, że Stenson jest jedynie trzy uderzenia za liderem, w rundzie poprzedzającej finałowe dni turnieju. Trafił wszystkie ze swoich 32 puttów mieszczących się do 10 stóp od dołka, co w tym momencie daje mu czwarte miejsce na liście osób, które zyskały uderzenia dzięki puttowaniu.
  3. Bryson się czai. Otrząsając się z całosezonowego zastoju, DeChambeau zagrał rundy (67) i (70), co dało mu miejsce w pierwszej dziesiątce. Jego pierwszy rok w Tour był potworny, gdy nie przeszedł siedmiu CUT’ów i ani razu nie znalazł się w pierwszej trzydziestce. Lecz ten tydzień był dla niego bardzo pomyślny: Jego ojciec, Jon, dostał przeszczep nerki w środę, a Bryson zauważył dużą poprawę w swoim puttowaniu, po przejęciu takiego samego jak Matt Kuchar stylu puttowania.
  4. To nie były najlepsze przygotowania do turnieju w Auguście dla Justina Thomasa i Bubby Watsona. Obaj gracze nie przeszli CUT’a. Jeżeli nie pojedzie do Houston, Thomas będzie miał tylko jedną szansę, przed Masters. (Nie będzie go na Bay Hill, ponieważ jego bliski przyjaciel, oraz uprzedni współczłonek drużyny i Tour pro Trey Mullinax żeni się w przyszłym tygodniu). Natomiast Watson kontynuuje swoje swobodne spadanie. Nie był w pierwszej dziesiątce na turnieju PGA Tour, od czasu swojego zwycięstwa, w lutym zeszłego roku na Rivierze.

 

Autor: Ryan Lavner | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni