Graeme Mc Dowell (NIR), EXPA Pictures 2010, PhotoCredit: EXPA/ S. Trimmel Dostawca: PAP/APA.

Dutch Open.

Dutch Open to jeden z zaledwie sześciu turniejów rozgrywanych w każdym sezonie, od początku European Tour, w 1972 roku. Ta wspaniała passa skończyła się rok temu, ze względu na pandemię.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1438066290208428032?s=20

 

W tym roku ten historyczny turniej rozgrywany jest w nowej lokalizacji, w Bernardus Golf, w Cromvoirt, oczywiście w Holandii.

 

Triumfator z 2019 roku – Sergio Garcia nie będzie obrońcą tytułu, przygotowując się już do występu w Ryder Cup, który rozpoczyna się w najbliższy piątek, w Whistling Straits i będzie transmitowany przez Golf Channel Polska.

Od czasu pierwszej edycji turnieju, w 1912 roku (!) było już 75 zwycięzców, z osiemnastu różnych krajów. Bernardus jest już dziewiątą lokalizacją tej imprezy, od czasu początku European Tour. Pole otwarto w 2018 roku, a zaprojektowane zostało przez Kyle’a Phillipsa, który na swojej liście dzieł ma również m.in. słynny Kingsbarns.

Pole par 72 liczy sobie 7,425 jardów, posiada mnóstwo bunkrów i zbiorników wodnych. Za rok również gościć będzie tę imprezę.

To właśnie na tym turnieju, w 1976 roku zwyciężał po raz pierwszy wspaniały Severiano Ballesteros, 5-krotny mistrz wielkoszlemowy! Seve miał wówczas tylko 19 lat i 121 dni. Zdominował wówczas ten turniej, wygrywając z ośmioma uderzeniami przewagi! Było to początkiem jego fenomenalnej kariery, z pięćdziesięcioma zwycięstwami, co jest rekordem wśród zawodników European Tour!

Oprócz genialnego Hiszpana na liście zwycięzców znaleźli się również m.in.: Bobby Locke, Roberto De Vicenzo, Ken Brown, Bernhard Langer,

José María Olazábal, Payne Stewart,

Colin Montgomerie, Miguel Ángel Jiménez, Sven Strüver, Lee Westwood, Symon Dyson, Ross Fisher, Darren Clarke, Martin Kaymer, Paul Casey, czy Thomas Pieters.

W tym roku grają tam m.in.: Thomas Detry, Max Kieffer, Alejandro Canizares, Justin Harding, Shubhankar SHARMA, Johannes VEERMAN, Geame McDowell, David Drysdale, Sam Horsfield, Joachim B. Hansen, Branden Grace, Thomas Pieters, czy Wilco Nienaber.

Po rundach 68-64 na prowadzenie wysunął się Szwed Kristoffer Broberg.

W turnieju nie występuje Adrian Meronk, który od piątku do poniedziałku gra na Lisiej Polanie w finałowym turnieju – PGA Polska Championship!

 

Dutch Open i Fortinet Championship w Golf Channel Polska

 

Piątek:

Ze względu na problemy techniczne, piątkowa relacja z Fortinet Championship nie odbyła się. Przepraszamy.

Sobota:

Dutch Open                          R3        13.30–17:30 – LIVE

Fortinet Championship                          R2        20:00-23:00 – RELIVE

Niedziela :

Dutch Open                          R4      13.30–17:30 – LIVE

Fortinet Championship                          R3        20:00-23:00 – RELIVE

Poniedziałek:

Fortinet Championship                        R4        20:00–23:00 – RELIVE

Komentuje: Jacek Person

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni