Zdjęcie: PAP/EPA.

Dufner (65) obejmuje 1-uderzeniowe prowadzenie w Harbour Town

Jason Dufner zagrał w niedzielę na Harbour Town -6 (65), aby objąć 1-uderzeniowe prowadzenie w przeddzień finałowej rundy RBC Heritage. Oto jak wygląda sytuacja przed finałową rundą na Hilton Head Island:

Tabela: Dufner (-13), Graham DeLaet (-12), Kevin Kisner (-11), Webb Simpson (-11), Ian Poulter (-10)

Co to oznacza: Wyluzowany golfista na luźnym turnieju. Duf swoją ostatnią wygraną zaliczył rok temu na Career Builder Challenge, lecz w tym sezonie nie skończył jeszcze w pierwszej dziesiątce.

Runda dnia: (65) Dufnera składała się z eaglów na obu dołkach (par 5) na pierwszej dziewiątce. Trafił putt z 4 metrów na 2, a następnie pitch z 29 metrów na 5. To nie była jednak idealna runda dla niego. Pomimo tego, że zagrał bogeya na pierwszym, trzecim i siódmym dołku, na kończącej dziewiątce się uspokoił i zagrał cztery birdie i ani jednego bogeya.

Najlepsi z reszty: Kisner (T-3) jest na najwyższym miejscu w tabeli z całej czwórki graczy, która zagrała (66).  Pozostała trójka to J.J. Spaun (T-9), Billy Hurley III (T-13) oraz Brian Harman (T-16)

Największy zawód: Pat Perez był w centrum akcji, po otwarciu z rundami (68-67), lecz trzecia runda (81) zgasiła jego nadzieję na zwycięstwo. Runda Pereza składała się z siedmiu bogeyów, dwóch podwójnych bogeyów, oraz samotnego birdie.

Strzał dnia: Dufner już miał na swoim koncie eagla na pierwszym (par-5) pola, kiedy trafił swoje drugie uderzenie krótko i w prawo od greenu na 5 dołku. Udało mu się trafić pitch do dołka, a co za tym idzie zagrał drugiego eagla w tej rundzie.

Najważniejsze rzeczy przed niedzielną rundą: To już siódme prowadzenie Dufnera po 54 dołkach; wygrał trzy z poprzednich sześciu. DeLaet wciąż stara się o swoje pierwsze zwycięstwo na PGA Tour. W tym sezonie trzy razy skończył w pierwszej dziesiątce. Kisner był na dzielonym prowadzeniu po 54 dołkach na Bay Hill, lecz w finałowej rundzie zagrał (73) i skończył na drugim miejscu ex aequo. Simpson nie wygrał od 2013 roku, lecz w tym sezonie był na drugim miejscu w Phoenix. Poulter musi wygrać $145,000 w tym i jeszcze jednym turnieju, żeby utrzymać swoją kartę PGA Tour.

Autor: Golf Channel Digital; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni