Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Estończycy objęli prowadzenie w Drużynowych Mistrzostwach Europy Mężczyzn Dywizji 2. W pierwszej rundzie rozgrywanego na podwrocławskim polu Toya Golf & Country Club turnieju odnotowali wynik +8. Polacy plasują się obecnie na piątej pozycji z sumą +18.

Drugie miejsce ze stratą trzech uderzeń do liderów objęli Szwajcarzy, a na trzecim są obecnie Portugalczycy (+12).

Poza tymi narodami w European Amateur Team Championship, Division 2. rywalizują ekipy z Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Słowacji, Turcji oraz Włoch. Polskę reprezentują: Michał Bargenda, Kamil Nowak, Philipp Pakosch, Alejandro Pedryc, Jakub Urbański oraz Andrzej jr Wierzba. Najlepiej spośród biało-czerwonych, w pierwszej rundzie poradził sobie Pakosch – zagrał na +1 pola o par 72.

W gronie 60 uczestników turnieju w pochmurnej pogodzie i silnym wietrze najlepszy indywidualny wynik odnotował Szwajcar Loris Schuepenbach – wykonał 66 uderzeń (-6).

Do wyniku drużyny liczy się pięć najlepszych wyników odnotowanych danego dnia przez sześciosobowy skład każdego z krajów. W czwartek odbędzie się druga runda w formacie stroke play, a przez następne dwa uczestnicy rywalizować będą w formacie match play.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Amatorów rozgrywane są rokrocznie w dwóch dywizjach. 16 najlepszych drużyn starego kontynentu toczy bój o tytuł mistrzowski, a dywizja druga gromadzi ekipy, dla których celem jest zajęcia któregoś z trzech czołowych miejsc. Tylko te dają awans i możliwość gry w najsilniejszej grupie w kolejnym roku. W tym toku rywalizacja grupy mistrzowskiej European Amateur Team Championship prowadzona jest w szwedzkim Ljunghusen.

 

EST

 

Zawody na Toya Golf & CC odbywają się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego na stulecie tej organizacji, marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Areną zmagań jest 18-dołkowe pole położone kilka kilometrów na północ od Wrocławia. Jego projektant, Anglik Jeremy Pern, nadał otwartym częściom pola styl links, a tym biegnącym wzdłuż lasu i między malowniczymi jeziorami styl parkowy. Działający przy polu klub sportowy wychował wielu utytułowanych zawodników. W jego barwach występowali m.in. najlepsi w historii polskiego golfa obecni pro: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.

Finał rozgrywek organizowanych we współpracy z European Golf Association (EGA) w sobotę.

Livescoring European Amateur Team Championship, Division 2 TUTAJ.

 

***

 

Walia-ME

Zawodnicy z Walii objęli prowadzenie w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów dywizji 2. W pierwszej rundzie turnieju rozgrywanego na podwrocławskim polu Toya Golf & Country Club odnotowali wynik +10.

Do rezultatu drużyny liczy się pięć najlepszych wyników odnotowanych danego dnia przez sześciosobowy skład każdego z krajów. W pochmurną i wietrzną środę, w rywalizacji stroke play individual, najlepiej spośród wszystkich uczestników zaprezentował się Tom Peet – Walijczyk zagrał na -2 pola o normie 72 uderzeń.

Drugie miejsce zajmują obecnie Szkoci, a trzecie Belgowie. Polacy, grający w składzie Maksymilian Biały, Mikołaj Kniaginin, Filip Kowalski, Jan Rybczyński, Nicolas Tymiński oraz Aleksander Wierzba plasują się na szóstym miejscu.

W European Boys’ Team Championship Division 2 o awans do grupy mistrzowskiej (zapewni go zajęcie któregoś z trzech czołowych miejsc) walczą jeszcze zawodnicy z Rosji, Słowacji, Słowenii, Węgier.

Na czwartek zaplanowano drugą rundę w formacie stroke play, a przez następne dwa uczestnicy rywalizować będą w formacie match play.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są rokrocznie w dwóch dywizjach. 16 najlepszych drużyn starego kontynentu toczy bój o tytuł mistrzowski, a dywizja druga gromadzi drużyny, dla których celem jest zajęcia któregoś z trzech czołowych miejsc. Tylko te dają awans i możliwość gry w najsilniejszej grupie w kolejnym roku. W tym toku DMEJ grupy mistrzowskiej odbywają się we francuskim Golf de Chantilly.

Finał mistrzostw juniorskich, jak i równolegle rozgrywanych European Amateur Team Championship Division 2 w sobotę.

Livescoring European Boys’ Team Championship,  Division 2 TUTAJ.

 

Źródło: Polski Związek Golfa

fot. Shots on the fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni