Tiger Woods podpisuje autografy w Paraparaumu College. EPA PHOTO AFPI/DEAN TREML

Droga Tygrysa – Finały NCAA w Golf Channel Polska.

W tym tygodniu odrywamy się na moment od PGA TOUR i proponujemy coś nieco innego, niezwykle świeżego i emocjonalnie równie wybuchowego! Pokażemy mianowicie wielkie finały Akademickich Mistrzostw NCAA: indywidualny i drużynowy finał kobiet oraz mężczyzn.

Rozgrywki NCAA to istna kuźnia talentów i wylęgarnia mistrzów. W tej lidze rodzą się przyszłe gwiazdy, a oprawa i relacjonowanie finałów Akademickich Mistrzostw NCAA, pod względem rozmachu, liczebności ekip technicznych, czy ilości kamer telewizyjnych – przypomina to z czym mamy do czynienia na turniejach PGA TOUR!  Kiedyś tytuły NCAA zdobywali m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson i Luke Donald, Jack Nicklaus, a także Annika Sorenstam, Azahara Muñoz i Stacy Lewis.

Za sprawą naszych eksportowych znakomitości golfowych mamy też polskie akcenty w NCAA. Jeszcze nie tak dawno w licznych rozgrywkach uniwersyteckich Adrian Meronk i Mateusz Gradecki reprezentowali ETSU – East Tennessee State University, a Adrian był nawet dwukrotnie Golfistą Roku Konferencji Południowej. Co prawda nie dostali się oni do wielkiego finału tych rozgrywek, ale za to dobrze poznali klimat i emocje towarzyszące tamtej rywalizacji.

Adrian pożegnał się z ligą NCAA dwa lata temu, a Mateusz rok temu, kiedy to jego drużyna niestety odpadła z rozgrywek, nie awansując do ogólnokrajowego finału ligi. To właśnie ten finał będziemy mogli podziwiać od czwartku do niedzieli w Golf Channel Polska!

 

Rozgrywki NCAA – National Collegiate Athletic Association toczą się od maja do czerwca. Format finału zmieniał się na przestrzeni lat. Od 2009 roku najpierw rozgrywane są trzy rundy stroke play. Najlepsze osiem drużyn wchodzi do fazy match play, gdzie wyłaniana jest zwycięska drużyna. Z kolei dla najlepszego zawodnika i zawodniczki po fazie stroke play czeka tytuł indywidualnego mistrza NCAA. W 1961 roku w finale tym zwyciężał sam Jack Nicklaus, a w 1996 roku drapieżny Tiger Woods!

W męskich rozgrywkach tytułu broni drużyna Oklahomy, która rok temu pokonała w finale 3 ½ – 1 ½ Oregon. Indywidualnie triumfował Braden Thornberry z Mississippi, którego w tym roku czasami widzimy już w turniejach PGA TOUR!

W rozgrywkach kobiet rok temu zwyciężała drużyna Arizona State, pokonując w finale Northwestern również 3 ½ – 1 ½ . Indywidualnie wygrała Monica Vaughn, z Arizona State.

Zapraszamy na relacje w Golf Channel Polska:

Czwartek, od 19.00 finał kobiet, gra indywidualna

Piątek, od 20.00- finał mężczyzn, gra indywidualna

Sobota, od 18.30 – finał kobiet, gra drużynowa

Niedziela, od 20.00 – finał mężczyzn, gra drużynowa

Wielkie emocje murowane!

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni