Szanse na Masters: DJ przeskakuje dotychczasowego faworyta Spietha

Po turnieju WGC-Mexico Championship, na szczycie tabeli zakładów pojawiło się nowe imię.

Jednouderzeniowa wygrana Dustina Johnsona w Mexico City, nie dała mu nowego miejsca na światowym rankingu, ze względu na to, że już przed turniejem znajdował się na pierwszej pozycji, lecz jego drugie zwycięstwo, na dwóch turniejach z rzędu pozwoliło mu wyprzedzić Jordana Spietha, poprzedniego faworyta do wygrania pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w tym sezonie, i zająć jego miejsce na liście zakładów.

Na początku tego tygodnia zakłady na zwycięstwo Johnsona, wskazane przez Westgate Las Vegas SuperBook, wynosiły 8/1, lecz zostały przycięte do 6/1, gdy po raz czwarty w swojej karierze wygrał WGC. Spieth, który zremisował na 12 miejscu utrzymał się przy wartości 13/2.

Podczas pięciu pierwszych „wizyt” Johnsona na Augusta National, nie udało mu się wejść do pierwszej dziesiątki, lecz w 2015 roku zajął już 6 pozycje ex aequo, a rok temu zremisował na czwartym miejscu.

Inne zmiany dotyczyły między innymi Jona Rahma, gdzie po remisie na 3 miejscu, zakłady na jego zwycięstwo spadły z wartości 40/1 do 25/1, oraz Thomasa Pietersa, u którego można zaobserwować spadek z 60/1 do 50/1, ze względu na zajęcie przez niego 5 miejsce na WGC. Tu można zobaczyć jak ustawione zostały szanse na zwycięstwo danego gracza w Masters, który odbędzie się już za pięć tygodni.

6/1: Dustin Johnson

13/2: Jordan Spieth

10/1: Rory McIlroy

12/1: Jason Day

15/1: Hideki Matsuyama

20/1: Justin Rose

25/1: Phil Mickelson, Jon Rahm, Justin ThomasHenrik StensonRickie Fowler

30/1: Adam ScottBubba WatsonSergio Garcia

40/1: Brandt SnedekerPatrick Reed

50/1: Louis OosthuizenPaul CaseyMatt Kuchar, Thomas Pieters

80/1: Branden Grace, Brooks KoepkaDanny WillettZach JohnsonCharl SchwartzelJimmy Walker, Matthew Fitzpatrick, Daniel BergerGary Woodland, Tyrrell Hatton

100/1: Tiger WoodsLee Westwood, J.B. Holmes, Emiliano Grillo, Russell Knox, Alex Noren

 

Autor: Will Gray | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni