Zdjęcie: Cy Cyr/Golf Channel

Sędzia: Widz naprawdę podniósł piłkę Phila.

MEXICO CITY – Media społecznościowe są niesamowitym miejscem, by poznawać ludzi o podobnych zainteresowaniach, lecz niekoniecznie najlepszym do wydawania orzeczeń golfowych.

Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest reakcja ludzi na decyzję podjętą w stosunku do Phila Mickelsona, który na dziesiątym dołku WGC-Mexico Championship, uderzył drive w lewą stronę od fairwaya, a gdy po dłuższych poszukiwaniach piłka nie została odnaleziona, dostał możliwość dropa.

Reakcją mediów społecznościowych na to była fala teorii, spośród których niektóre stanowiły, że piłka Mickelsona została zgubiona.

Według głównego sędziego PGA Tour, Stephena Cox’a, który wydał werdykt wobec sytuacji Mickelsona, jego piłka została podniesiona przez kibica i co za tym idzie przesunięta z miejsca, w którym pierwotnie upadła.

Po usłyszeniu potwierdzenia z wielu źródeł, i potwierdzeniu teorii, że piłka Mickelsona faktycznie została przesunięta przez kibica, jedyną rzeczą, którą należało ustalić, było miejsce, z którego została zabrana, którym było przednie tee, sąsiadującego dziewiątego dołka.

Mickelson otrzymał zgodę na to, by dropować w miejscu, w którym piłka leżała, i zakończył dołek imponującym parem.

Leworęczny zawodnik również potrzebował werdyktu sędziego technicznego na dołkach 11 i 12, po niefortunnych uderzeniach z tee, lecz ostatecznie udało mu się zagrać rundę poniżej par (68).

 

Autor: Rex Hoggard | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni