Steve Sticker mianował asystentów. Furyk i Weir finalizują liczbę asystentów kapitana na PrezCup.

PALM HARBOUR, Floryda – Pokoje drużyn, podczas nadchodzącego Presidents Cup, będą trochę bardziej zapełnione niż zwykle.

Po raz pierwszy w 23-letniej historii turnieju, obaj kapitanowie dostaną zgodę na wyznaczenie czterech asystentów. Jest to taka sama zmiana, jaka miała miejsce, podczas zeszłorocznego Ryder Cup w Hazeltine.

Kapitan drużyny z USA, Steve Stricker, mianował już na swoich asystentów Tigera Woodsa, Davisa Love III, oraz Freda Couples, a we wtorek, na Valspar Championship ogłosił, że rolę czwartego asystenta będzie pełnił Jim Furyk.

Dla Furyka jest to tylko kolejna odpowiedzialność, którą musi brać pod uwagę, w czasie, gdy i tak jest bardzo zajęty. Uprzednio został już wybrany kapitanem na Ryder Cup we Francji w 2018 roku, i zdawałoby się, że idzie w ślady Love, który rolę asystenta pełnił w 2015 roku w Korei, a już w następnym roku, przewodził drużyną na Ryder Cup.

„Skłamałbym, mówiąc, że bycie częścią tej drużyny z pewnością pomoże mi w przygotowaniach. Również lekkim zawyżeniem mojej opinii na temat Presidents Cup byłoby powiedzenie, że kocham to wydarzenie” powiedział Furyk. „Jestem po prostu szczęśliwy, że dostałem telefon w tej sprawie, oraz jestem podekscytowany możliwością, jakby to powiedzieć: zbalansowania swojego czasu”.

Międzynarodowy kapitan, Nick Prince, dodał zwycięzcę Masters, Mike’a Weira, który dołączył do grupy asystentów, w której skład wchodzą Ernie Els, Geoff Oglivy i Tony Johnstone. Weir grał w tym turnieju już pięciokrotnie, ostatnio w 2009 roku i jest bardzo skory, by objąć tak ważną rolę w tym, odbywającym się co dwa lata turnieju.

„Byłem bardzo podekscytowany, gdy Nick do mnie zadzwonił i powiedział, że mogę być częścią tego turnieju” powiedział Weir. „Nick od zawsze, był człowiekiem, z którego starałem się brać przykład w trakcie mojej kariery, tak samo jak Ci dwaj pozostali, z którymi prowadziłem tak zażartą rywalizację. Zawsze czułem się dobrze podczas Presidents Cup i uważam, że wszystko było zawsze dobrze zorganizowane”

Presidents Cup odbędzie się między 28 września, i 1 października na Liberty National Golf Club w Jersey City, New Jersey.

 

Autor: Golf Channel | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni