Dorota Zaleska. Day two of the 2023 NCAA DI Women’s Golf Championships at Lonnie Poole Golf Course, May 09, 2023 in Raleigh, North Carolina.. Fot. Chattanooga Athletics Department

Dorota Zalewska triumfuje w NCAA RALEIGH REGIONAL!

Dorota Zalewska w barwach University of Tennessee at Chattanooga zwyciężyła w regionalnych mistrzostwach dywizji NCAA z wynikiem -12 i czterema uderzeniami przewagi! Jej następnym przystankiem będzie krajowy czempionat uniwersytecki.

Wyniki TUTAJ

Marzenia się spełniają

Chyba jeszcze to do mnie nie dotarło, może powoli zaczyna docierać. Marzyłam o tym i wiedziałam, że mam szansę, zawsze mocno wierzę w swoje możliwości. W końcu się udało i jestem przeszczęśliwa. Pokazałam także, na jakim poziomie mogę grać i że walczę i chcę dużo osiągnąć w golfie. Powoli wyznaczam swoją drogę do zawodowstwa.

W poniedziałek 8 maja w sześciu lokalizacjach w USA ruszyły regionalne mistrzostwa kobiet golfa uniwersyteckiego. Na polu Loonie Poole Golf Course w Karolinie Północnej rywalizację rozpoczęła Dorota Zalewska. Dzięki dobrej grze w trakcie sezonu, zagrała jako zawodniczka indywidualna, pomimo tego, że jej drużyna nie zakwalifikowała się do rozgrywek.

W ubiegłym sezonie wygrałam Conference co dało mi automatyczny bilet na Regionals. W tym roku było trochę inaczej, zakwalifikowałam się z całorocznego rankingu Golfstat. Pole zaprojektowane przez Arnolda Palmera, było w europejskim stylu. Dość wąskie i długie, tak naprawdę tylko na jednym par 5 było możliwe grać w dwóch na green. Trawa bent grass, duże, pofałdowane i całkiem miękkie greeny. Pole było trudne, ale czułam, że będę miała na nim przewagę.

 

Wszystko działało

Każdy element mojej gry był w tym tygodniu na miejscu, jednak świetne wedge i irony dawały mi największą przewagę. Cały tydzień przed turniejem ciężko pracowałam, zaczynałam dzień od kilkugodzinnej sesji na range’u, a potem szłam na rundę. Byli ze mną też moi rodzice, którzy byli ogromnym wsparciem. Pokazałam im w końcu Chattanoogę, a oni zobaczyli jak kończę studia. Niedawno miałam graduation, oficjalnie zakończyłam edukację, co też było swojego rodzaju ulgą.

Pierwszą rundę Polka rozpoczęła od birdie już na pierwszym dołku. Na pierwszej dziesiątce dopisała jeszcze dwa bogeye. Druga natomiast zaowocowała aż czterema birdie. Pierwszy dzień zakończyła z wynikiem 69 (-3) i w pierwszej dziesiątce. Druga runda okazała się przełomowa, bogey, pięć birdie i eagle dały fantastyczny wynik 66 i prowadzenie w turnieju. Tego prowadzenia Polka nie oddała już do samego końca, finałowa runda 69 trzymała rywalki na dystans przynajmniej czterech uderzeń przez cały dzień.

Nationals na horyzoncie

Moje przygotowania do Nationals będą wyglądały podobnie. Turniej odbędzie się w Grayhawk Golf Club w Arizonie, gdzie polecimy najprawdopodobniej już we wtorek. W poniedziałek miałam grać kwalifikacje do US Open, ale postaram się zmienić datę lub zrezygnuje. Ewentualna wygrana w Nationals da mi więcej możliwości niż awans do US Open – podsumowała Dorota.

Adrian Meronk dał impuls

Redakcja Golf Channel Polska zadała Dorocie kilka dodatkowych pytań:

Ja reagowałaś na najnowsze popisy Adriana Meronka w Italii. Czy niosły Cię wieści z Rzymu?
Bardzo się cieszyłam z wygranej Adriana! Przez cała rundę treningową sprawdzałam livescoring i dopingowałam.

Udało się spełnić marzenie o grze w The Nationals – to wielki sukces, jak na niego reagujesz?
Bardzo się cieszę, ale jestem spokojna. Już w sobotę wracam do treningów i chcę zagrać jak najlepiej w The Nationals.

To będzie Twój pierwszy The Nationals – tak?
Tak to jest mój pierwszy udział w The Nationals. To nie jest łatwe dostać się tam razem z drużyna, a co dopiero indywidualnie.

Skończyłaś studia. Jakie są Twoje wstępne golfowe plany zawodowe?
Moje plany na przyszłość? Za około rok chcę przejść na zawodowstwo. Do tego czasu moim planem jest pobyt w TOP 50 rankingu WAGR.

Czy wybierasz się z mocną ekipą na The Nationals? Caddie, trenerka z uniwersytetu, itd?
Jedziemy pełnym składem. Będę tam z moją trenerką, jej asystentką Sarą, naszą fizjoterapeutką Brendą, i Jimem, który zajmuje się mediami, wywiadami, i zdjęciami. Wylatujemy w środę rano. W czwartek mamy rundę treningowa i potem od piątku do niedzieli już rundy turniejowe stroke play, z cudem po trzech dniach. Drużyny grają match play, ja tylko stroke play.

Dziękuję i powodzenia!

 

Wywiad o studiach w USA z Dorotą TUTAJ

Źródło: PZG/Matylda Kuna

 

Zdjęcia: Chattanooga Athletics Department

 Dopytywała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni