Dorota Zalewska

Dorota Zalewska z drugim trofeum uniwersyteckim

Wygrywając turniej Brickyard Collegiate Dorota Zalewska zdobyła swoje drugie trofeum uniwersyteckie, w I dywizji ligi NCAA.

Gratulacje!

 

 

Opis pierwszego zwycięstwa Doroty: golfchannel.pl/?news=urodzinowa-dori

 

Pytana jak zdobyła swój drugi tytuł i jak czuje się w tej sytuacji relacjonowała: „Grało się bardzo dobrze,  wszystko było w odpowiednim miejscu. Pogoda była piękna, niestety lub „stety” odwołali ostatnią rundę. Tak właśnie wygrałam turniej. Na pewno jest o wiele ciężej wygrać drugi turniej niż pierwszy. Moje emocje to wielka ulga, bo przez ostatni rok, na dziesięć turniejów, które grałyśmy, byłam o krok od zwycięstwa siedem razy. Mam nadzieję, że uda się wykonać to samo w Southern Conference Championships.”

Jej wynik -2 był o jedno uderzenie lepszy od trójki golfistek: Tunrady Piddon i Alyssy Lamoureux z UCF oraz Letzi Bagnoli z Florida Atlantic. Po dwóch rundach 68 i 74, trzecia została odwołana, z powodu perturbacji pogodowych: „Były ostrzeżenia przed tornadem i ogromny deszcz całą noc i dzień. ”

Takie okoliczności i tak nie przeszkodziły Dorocie w zapisaniu się na kartach historii uczelni. To dziewiętnasty medal w historii szkoły, którym Polka dołącza do Emmy de Groot, Agathe Sauzon i Emily McLennan jako jedynych wielokrotnych triumfatorek Chattanooga Mocs.

„To był imponujący występ”, powiedziała trenerka Colette Murray. „Dori grała dziś tak dobrze. Z łatwością mogłoby to być – 6 i -3, ale greeny nie były najlepsze. Zostałyśmy rozpieszczone przez nasze greeny w domu, na Council Fire w zeszłym tygodniu”.

Dorota grała par lub lepiej na wszystkich, poza czterema dołkami, notując swojego pierwszego eagla w sezonie, wraz z czterema birdie i 27. parami.

UCF wygrał klasyfikację drużynową, z przewagą szesnastu uderzeń, przed Memphis i trzecią ekipą – Mercer University. Chattanooga uplasowała się na pozycji siódmej. Sezon regularny Mocs dobiegł końca. Następne w kalendarzu są Mistrzostwa Konferencji Południowej, na Dye Course, w Barefoot Landing Resort, w North Myrtle Beach.

Dopytywana o więcej szczegółów – kiedy finał, jakie mają szanse, ile drużyn zagra, czy już tam grała i jakie są dalsze opcje, odpowiedziała: „Gramy 17-19 kwietnia. Wszystkich drużyn nie pamiętam, ale będziemy grać z ETSU, Mercer, Furman i jeszcze kilkoma innymi.

Szanse, żeby wygrać mamy, ale będzie ciężko, ze względu na to, że mam tylko cztery dziewczyny w drużynie. Czyli nie mamy możliwości, żeby odrzucić najwyższy wynik z danego dnia. Liczę, że wygram indywidualnie, ale jest też szansa, że zakwalifikuję się do Regionals z mojego rankingu NCAA.

W Nationals nigdy nie grałam i to jest moje marzenie. W Regionals też nie grałam, ale jest to mój cel na ten rok. W Conference gramy każdego roku czyli to będzie mój trzeci raz, po odwołanej jednej edycji przez COVID. Mam nadzieję, że jeszcze zagram jeden raz.”

 

Kibicujemy. #GoDori!

 

Depeszowała i zdjęcia słała: Dorota

results.golfstat.com/public/leaderboards/

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni