Dominika Gradecka

Dominika Gradecka z drugą z rzędu wygraną

Dominika Gradecka po raz drugi z rzędu odniosła indywidualne zwycięstwo w amerykańskiej lidze akademickiej NAIA. Po wygranych w październikowym Sydney Cox Invitational i kilka dni temu na słynnym polu TPC John Deere, tym razem zwyciężyła w Concordia Bulldog Spring Invitational, powiększając liczbę zwycięstw indywidualnych do trzech. W tak zwanym międzyczasie jej drużyna zdążyła jeszcze zwyciężyć w marcu w turnieju w Teksasie.

W Concordia Bulldog Spring Invitational rozgrywanym na Highlands Golf Course, w Lincoln w Nebrasce, wzięło udział 90 golfistek reprezentujących 15 amerykańskich uczelni. Dominika, która w Stanach reprezentuje barwy Uniwersytetu Bellevue, zajęła indywidualne pierwsze miejsce i odnotowała rekordowy wynik rundy finałowej, 4 uderzenia poniżej par, co było najlepszym rezultatem w całej historii żeńskiego golfa na Bellevue University. Rezultat 68 wyrównywał z kolei dotychczasowy rekord.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1380232062347665413?s=20

„To pole typu linksowego, więc grało mi się bardzo dobrze. Bardzo odpowiada mi ten typ pola. W czasie zawodów, gry nie ułatwiała nam pogoda – deszcz i wiatr, ale to typowa aura o tej porze roku tutaj. Najbardziej zadowolona jestem z mojej gry w rundzie finałowej – dobre approache dały mi szansę na trafienie kilku birdie.” 

To kolejny bardzo dobry występ polskiej zawodniczki, przed którą teraz kolejne, ostatnie dwa turnieje w drodze do ogólnokrajowego finału ligi NAIA. Zwyciężyła ekipa Morningside College (617), przed Iowa Western CC (641) i drużyną Dominiki – Bellevue University (649)

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1377882406187843586?s=20

„Cały czas trenuję, widzę też, że wzmocniłam się mentalnie. Nauczyłam się panować nad emocjami, kontrolować je podczas gry na polu. Nie denerwuję się przy nieudanych zagraniach. Kontroluję swoje oczekiwania, skupiam się na procesie i rutynie. Cieszę się z poziomu mojej gry w tym momencie. Chcemy w kolejnych turniejach wypaść jak najlepiej. Nastawienie całej naszej drużyny jest pozytywne, jesteśmy mocno zmotywowane do jak najlepszej gry.  Wspólnie z naszą trenerką bardzo wierzymy, że wejdziemy do finału krajowego i w rywalizacji z drużynami z całych Stanów także będziemy chciały wypaść jak najlepiej. Oczywiście, że najbardziej chciałybyśmy wygrać w finale” 

Teraz przed polską golfistką przygotowania do kolejnego turnieju ligi NAIA, który odbędzie się już 12 i 13 kwietnia w Oklahoma City. Zawody Susie Maxwell Berning Classic rozegrane zostaną na polu Lincoln Park Golf Course, tym samym, na którym Gradecka zajęła indywidualne pierwsze miejsce w turnieju Sydney Cox Invitational, rozegranym w październiku 2020 roku.

Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego turnieju. Powrót, możliwość gry na polu, które już znam to zawsze pewna przewaga. Oczywiście każdy kolejny turniej to nowe wyzwanie i chcę rozegrać go jak najlepiej. To intensywny moment sezonu. Zawody odbywają się praktycznie co tydzień, więc nawet nie miałyśmy jeszcze chwili, by uczcić nasze ostanie sukcesy. W najbliższą sobotę wyruszamy do Oklahomy, tam na miejscu wspólnie z trenerką znajdziemy chwilę na uroczystą kolację” 

Finał ligi NAIA odbędzie się 25 maja na polu Eagle Crest w Ypsilanti, w stanie Michigan. To duże wydarzenie sportowe, z udziałem najlepszych akademickich golfistek w kraju. Dla Dominiki będzie to też finałowy moment jej akademickiej kariery w USA.  „Zbliżam się już do zakończenia studiów i już kilka dni po finale ligi wsiądę do samolotu do Polski. Na pewno w Polsce czeka na mnie mój macierzysty klub Gradi Golf Club w dolnośląskim Brzeźnie. Tam czuję się jak w domu, to miejsce, dzięki któremu rozwinęła się moja pasja do sportu i pasję tę na pewno będę chciała rozwijać” podkreśliła Dominika.

 

Gratulujemy i kibicujemy!

#GoDomi! 

WYNIKI TUTAJ

 

Niezawodne źródło: Kancelaria PR/ Przemysław Śmiałkowski

Więcej o Dominice i jej pierwszym zwycięstwie TUTAJ

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni