Dominika Gradecka. Fot: FotoJan

Dominika Gradecka z drugim zwycięstwem w NAIA!

Dominika Gradecka odniosła indywidualne oraz drużynowe zwycięstwo w turnieju TPC Deere Run Invitational, rozgrywanym w ramach akademickiej ligi NAIA.

W dwudniowych zawodach wzięło udział ponad 70 golfistek, reprezentujących 13 amerykańskich uniwersytetów. Gradecka zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej, wyprzedzając kolejną zawodniczkę aż o pięć uderzeń. Drużyna Polki – Bellevue University Bruins po raz drugi z rzędu w tym sezonie zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Turniej rozgrywano w bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy prędkości wiatru dochodzącej do pięćdziesięciu mil na godzinę, co znacząco wpływało na wyniki zawodniczek. Domi jednak wiatru się nie lęka i zagrała niczym rodowita Szkotka: „Wiatr zmieniał tor lotu każdej wyżej zagranej piłki, dlatego skupiłam się na niskich strzałach. Posyłanie piłki jak najbliżej ziemi było w tych warunkach najlepszą strategią gry.”

Dzięki skutecznej grze, Dominika może skupić się na przygotowaniach do trzech ostatnich turniejów ligowych, które zostaną rozegrane w kwietniu. Dobre starty Polki i jej drużyny to przepustka do finału ligi, który odbędzie się 25 maja na polu Eagle Crest w Ypsilanti w stanie Michigan.

Dominika Gradecka. Fot: FotoJan

„W tej chwili moim celem jest awans do Nationals, czyli finału ogólnokrajowego. Ważna będzie równa gra w nadchodzących turniejach, jeśli utrzymamy nasz poziom z ostatnich występów, myślę, że jest on bardzo realny. W tym roku kończę studia, więc udział w majowym finale byłby odpowiednim podsumowaniem moich startów w lidze akademickiej.”

Warto podkreślić, że Areną ostatnich zawodów było słynne pole TPC Deere Run, położone w miejscowości Silvis w stanie Illinois. To właśnie tam od 1972 do 2019 roku rozgrywany był turniej John Deere Classic w ramach największego profesjonalnego cyklu PGA Tour. W tym roku turniej powraca w lipcu do grafiku, po ubiegłorocznej przerwie covidowej.

„Sport akademicki w Stanach Zjednoczonych pozwala brać udział w rozgrywkach na najwyższym poziomie. Profesjonalizm treningów, cyklu szkolenia i przygotowań do kolejnych zawodów sprawia, że każdy młody golfista może nabrać tu odpowiedniego doświadczenia i przyzwyczaić się do turniejowego rytmu gry. Jako sportowcy czujemy też, że władze uczelni i kibice są z nami i również  przeżywają nasze zmagania. Oczywiście rywalizacja na najsłynniejszych polach golfowych także pozytywnie wpływa na motywację zawodników.”

Dominika Gradecka

Dominika jest wielokrotną reprezentantką Polski w występach kadry Polski. Mistrzyni Polski match play z 2020 roku i Mistrzyni Polski Juniorów z 2014 roku, wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w Golfie. W 2019 roku wspólnie z drużyną wywalczyła dla Polski  prestiżową nagrodę European Team Shield. Obecnie studiuje w USA, reprezentując w akademickiej lidze NAIA barwy Uniwersytetu Bellevue.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1289844631841026048?s=20

Rodzimym klubem Dominiki jest Gradi Golf Club w Brzeźnie, nieopodal Wrocławia. Jest ona jedną z pierwszych w Polsce zawodniczek, dla których golf to rodzinna tradycja. Pasję do tego sportu zaszczepili w niej zakochani  w golfie rodzice, a brat Dominiki, Mateusz, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim i od kilku lat z powodzeniem rywalizuje profesjonalnie. Jest jednym z najlepszych polskich zawodników, notując wiele świetnych wyników w lidze Pro Golf Tour i występując również czasami na Challenge Tour.

Mateusz Gradecki, Dominika Gradecka. Fot: Kasia Nieciak

 

WYNIKI TUTAJ

Źródło: Kancelaria PR/ Przemysław Śmiałkowski

Więcej o Dominice i jej poprzednim zwycięstwie TUTAJ

 

Zdjęcie główne: FotoJan – Jan Galanty

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni