Dominika Gradecka – Bellevue Bruins

Dominika Gradecka Golfistką Roku

Dominika Gradecka Golfistką Roku konferencji North Star amerykańskiej akademickiej ligi NAIA! Wspólnie z drużyną wywalczyła też zwycięstwo i awans do finałowego turnieju ligi!

W finałowym turnieju konferencji North Star, który zakończył się we wtorek na polu Cedar Creek w Onalaska w stanie Wisconsin, Dominika i jej drużyna Bellevue University Bruins odniosły zdecydowane zwycięstwo. Bruins zwyciężyły, a Gradecka zajęła pierwsze miejsce również w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięstwo zapewniło Polce i jej drużynie udział w ogólnokrajowym finale ligi NAIA, który odbędzie się w dniach 25 do 28 maja na polu Rose Creek w Oklahoma City.

Gradecka wyruszy do Oklahomy nie tylko jako drużynowa i indywidualna zwyciężczyni finału swojej konferencji, ale także jako Golfistka Roku. Konferencja North Star uhonorowała w ten sposób polską zawodniczkę, która w tegorocznym sezonie przyniosła swojej drużynie 7 zwycięstw: cztery indywidualne i trzy drużynowe. Jej postawę sportową już dwa tygodnie temu dostrzegły też władze ligi NAIA. 14 kwietnia, po niezwykle udanym dla niej turnieju Concordia Bulldog Spring Invitational, przyznały Polce tytuł Golfistki Tygodnia ligi ogólnokrajowej.

„Cieszę się z tego zwycięstwa, chociaż muszę przyznać, że na finał konferencji jechałyśmy ze świadomością, że jesteśmy dobrze przygotowane i możemy walczyć o wysoką lokatę. Jestem zadowolona ze swojej gry, ale także z postawy całej drużyny. Wspólnie dałyśmy Bellevue kolejny triumf w konferencji North Star, a teraz przed nami rywalizacja w finale ogólnokrajowym” – powiedziała Dominika Gradecka.

Teraz przed Dominiką i jej drużyną przygotowania do ogólnokrajowego finału ligi – turnieju Nationals, gdzie spotkają się najlepsze drużyny wszystkich konferencji.

„Współzawodnictwo na wysokim poziomie jest dla mnie motywacją i nakręca mnie by grać jak najlepiej. Na turniejach skupiam się na własnej grze, wykorzystywaniu procesów, które odpowiadają za powtarzalność i dobrą grę. Mam świadomość, że mój wynik końcowy zależy ode mnie. Z taką myślą przygotowuję się do każdych kolejnych zawodów i tak samo będzie teraz. Pogoda jest coraz lepsza, co pozwoli nam też na dłuższe i bardziej intensywne treningi” dodała.

Być może doczekamy się meczu na szczycie pomiędzy Dominiką i koleżanką z kadry – Marysią Żrodowską,  również najlepszą zawodniczką swojej drużyny uniwersyteckiej – William Woods University.

Finałem ligi NAIA Domi zakończy akademicki etap swojej kariery sportowej w USA.

„Finał ligi będzie na pewno wielkim turniejem. Amerykanie bardzo serio podchodzą do sportu i gra tutaj, a także turniejowy rytm amerykańskiej ligi jest na pewno tym, co polecam przeżyć każdemu młodemu golfiście. Nationals to wyjątkowy turniej! Dla mnie to też ostatni turniej w Stanach w czasie moich studiów. To bardzo przyjemne, fajne uczucie. Mocno pracowałyśmy na to z drużyną by znaleźć się w tym miejscu” podkreśliła polska golfistka.

Kilka dni po zakończeniu finałowego turnieju ligi Gradecka planuje powrót do kraju: „Planuję trochę wakacyjnego odpoczynku, a także udział w turniejach w Polsce i Europie zarówno indywidualnie, jak i w ramach Reprezentacji Polski”.

Dominika Gradecka

W Polsce rodzimym klubem Dominiki jest Gradi Golf Club w Brzeźnie na Dolnym Śląsku. Członkiem tego samego klubu jest również brat Dominiki, Mateusz, który po sukcesach w grze amatorskiej od 2018 roku gra zawodowo i rywalizuje w europejskich golfowych ligach profesjonalnych, m.in. Pro Golf Tour i Challenge Tour. Czy podobną ścieżką podąży również jego siostra, pokaże czas.

Gratulujemy i kibicujemy!

#GoDomi! 

 

Więcej o Dominice:

golfchannel.pl/?news=domi-wygrywa-3

golfchannel.pl/?news=domi-wygrywa-2

golfchannel.pl/?news=domi-wygrywa

 

Źródło: Kancelaria PR/ Przemysław Śmiałkowski

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni