Mateusz Gradecki. Casablanca. Źródło: Kancelaria PR. Przemysław Śmiałkowski

Dobre wieści z Casablanki.

Mateusz Gradecki wraz z Niemcem Allenem Johnem zajmuje dzieloną, pierwszą pozycję w rozgrywanym w Maroku turnieju Open Prestigia 2019 z wynikiem 135 (-9)!  Dzisiejszą drugą rundę polski golfista zakończył fenomenalnym wynikiem 66, grając na jednym z dwóch turniejowych pól – Prestigia Tony Jacklin.

 

 

Turniej w Afryce to pierwsze zawody europejskiej ligi Pro Golf Tour w tym roku, w których występują obaj najlepsi polscy zawodowi golfiści: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Czterdziestu najlepszym zawodnikom turnieju do rozegrania pozostaje jeszcze tylko jutrzejszy finał.

„Czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą grę. Gram bardzo dobrze wedgami i putterem, co uważam za kluczowe elementy gry. Rzadko się to zdarza, ale podczas tego turnieju dostałem komplementy odnośnie swojej gry wedgami od zawodnika z którym grałem, jest to bardzo budujące” powiedział Mateusz Gradecki. Dzisiaj Mateusz grał wyłącznie albo pary albo birdie, których było aż sześć! Poprawił w ten sposób swój wczorajszy rezultat o trzy uderzenia.

 

 

Adrian Meronk z kolei, po wczorajszej rundzie 70, dzisiaj zagrał 71 uderzeń. Podobnie jak Gradi, grał on dzisiaj na uznawanym za nieco trudniejsze, polu Prestigia Tony Jacklin. Jego druga runda zakończyła się fantastycznym eaglem, który trafił na dziewiątce, par 5. Na 495 metrowym dołku, najpierw posłał klasyczny pocisk driverem, potem przy pomocy 5 iron posadził piłkę dziesięć metrów od flagi, skąd trafił prosto do dołka. Przed rundą finałową, z wynikiem -3, Adrian zajmuje pozycję T15, tracąc do liderów sześć uderzeń.

 

W ramach Pro Golf Tour, czyli trzecim po European Tour i Challenge Tour, profesjonalnym cyklu golfowym w Europie, zawodowcy z całego świata rywalizują w turniejach rozgrywanych na Starym Kontynencie i w Afryce.  Najlepsi z nich mają szansę na awans do rozgrywek Challenge Tour w kolejnym sezonie. Tą drogę przebył właśnie Mateusz Gradecki, który po zajęciu piątego miejsca w Pro Golf Tour w 2018 roku, w tym sezonie będzie rywalizował przede wszystkim w Challenge Tour, a turniej w Maroku jest jednym z elementów przygotowań do zasadniczej rywalizacji. Również Adrian, podobnie jak rok temu, skupi się w tym sezonie głównie na Challenge Tour.

Mateusz najwyraźniej lubi grę na kontynencie afrykańskim: „Afryka mi służy. Pod koniec stycznia znalazłem się na podium turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic w Egipcie – to pokazuje, że złapałem powtarzalność. Zimowy cykl przygotowań przynosi pierwsze efekty. Mam nadzieję, że moja dyspozycja będzie rosła z turnieju na turniej. Trzymajcie za mnie kciuki.”

Kibicujemy!

#GoGradi! #GoMeronk!

LIVESCORING OPEN PRESTIGIA 2019

 

 

Źródło: Kancelaria PR, Przemysław Śmiałkowski

Nieco dopisała: Kasia Nieciak

 

 

Zdjęcia:

Mateusz Gradecki – Kancelaria PR, Przemysław Śmiałkowski

Adrian Meronk – Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni