DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY SENIOREK

Drużynowe mistrzostwa Europy seniorek i seniorów

We wtorek rozpoczęły się drużynowe mistrzostwa Europy seniorów. Kobiety będą rywalizowały w Słowenii na malowniczym polu Golf Arboretum, a mężczyźni w Estonii w Estonian Golf & Country Club. W obu turniejach wystąpi reprezentacja Polski.

 

Livescoring SENIORKI 

Livescoring SENIORZY

 

 

Krajowa ekipa w składzie: Ewa Geritz (Sobienie Królewskie Golf & Country Club), Rhea Wiatr (SPACE Golf & Friends Club), Sławomira Konieczna (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie), Iwona Sławińska- Zamirowska (Gradi Golf Club), Beata Schmidt  (Toya Golf) i Dorota Ciesielska (Royal Golf Club Wilanów) w roli kapitanki, rozegra dwie rundy Strok Play, a następnie przystąpi do fazy Match Play. Każdy mecz będzie składał się z foursome i czterech singli.

 

 

Położony koło Lublany Golf Arboretum to przepiękny obiekt na skraju ogrodu botanicznego. Pole, które zostało zaprojektowane przez Marco Croze i Petera Škofica, łączy w sobie piękno parkowego, wręcz leśnego obiektu, z niesamowitymi widokami na góry Kamnik. Spora ilość wody i widoczne wzniesienia upiększają krajobraz, ale mogą też być wyzwaniem dla golfistek.

Startuje 19 ekip, a tytułu bronią Hiszpanki.

 

 

*

 

 

Mężczyźni będą w tym samym czasie rywalizować w Estonii. Kapitan Paweł Wyrzykowski (Golf Park Józefów), Bogdan Bigus (Business Golf Club), Grzegorz Gawroński (Black Water Links Golf Club), Janusz Stokłosa (Business Golf Club), Tomasz Szoplik (Olympic Golf Club), Andrzej Dec (Business Golf Club) rozegrają dwie rundy Stroke Play, a później czeka ich rywalizacja w  meczach. Plan rywalizacji dla kobiet i mężczyzn jest taki sam. 

 

 

 

Estonian Golf & Country Club to wyjątkowy obiekt, w którego skład wchodzi mistrzowskie pole Sea Course i 9-dołkowe Stone Course. Zawodnicy będą mogli poznać oczywiście 18-dołkowy obiekt i jego niecodzienne elementy. Dołki na Sea Course zostały wpisane w pradawne formacje skalne. W zeszłym roku to pole było areną drużynowych ME dyw.2 mężczyzn i juniorów, w których reprezentacje Polski uplasowały się odpowiednio na 5. i 8.miejscu. 

 

 

W ubiegłym sezonie, gdy European Senior Men’s Team Championship, odbywał się na Słowacji, dokładnie w Sedin Golf Club, Polacy zajęli bardzo dobre 19. miejsce, pomimo tego, że na podstawie hcp plasowali się z tyłu stawki. Udało im się zwyciężyć w dwóch meczach z utytułowanymi reprezentacjami z Litwy i Luksemburga.

 

 

Grzegorz pytany przez naszą redakcję po pierwszym dniu, jak im się wiedzie w Estonii, depeszował: „Polski team rozpoczął podobnie jak rok temu, trudne warunki, mocny wiatr w zatoce fińskiej i niska temperatura zaskoczyły zespół. Rok temu po stroke’u plasowaliśmy się na dwudziestym miejscu. Cel na te pierwsze dwa dni to miejsce 19. Na drugi dzień zapowiadana jest  temperatura to 12 stopni. Odwiedziliśmy sklepy i kupiliśmy czapki zimowe oraz inne rzeczy aby przetrwać”.

Oba czempionaty potrwają do soboty.

 

 

 

 

 

tekst: Matylda Kuna/PZG


Zdjęcia nadesłali: Ewa Geritz i Grzegorz Gawroński

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni