DJ zostaje zgrupowany z innymi zwycięzcami Wielkiego Szlema na Masters

AUGUSTA, Ga. – Ulubieniec Masters, oraz Nr 1 na świecie, Dustin Johnson, jest w grupie z dwukrotnym zwycięzcą Masters, Bubba Watsonem, oraz Jimmym Walkerem, podczas pierwszych dwóch rund na Augusta National. Ta trójka rozpocznie grę w ostatniej grupie, w czwartek o 14:03 czasu wschodniego.

Johnson, który rok temu zremisował na czwartym miejscu, a w 2015 na szóstym, wygrał swoje trzy ostatnie starty na PGA Tour i w tym momencie jest faworytem w zakładach, tuż przed Jordanem Spiethem i Rorym McIlroyem.

Zeszłoroczny zwycięzca, Danny Willett, jest w tradycyjnej grupie u boku zwycięzcy U.S. Amateur, Curtisa Lucka. Matt Kuchar dopełnia grupę, która wystartuje o 12:24 czasu wschodniego.

Spieth nie skończył na gorszym miejscu niż drugie w swoich trzech startach w Masters i będzie się starał zagrać lepiej niż jego zeszłoroczny występ, gdzie na 12 dołku (par 3) zagrał siedem uderzeń w finałowej rundzie, którą prowadził. Pierwsze uderzenie wykona o 10:34 czasu wschodniego i będzie grał z Martinem Kaymerem i Matthew Fitzpatrickiem.

McIlroy kontynuuje swój cel kariery, żeby wygrać wszystkie turnieje Wielkiego Szlema i będzie grać z Jonem Rahmem, oraz HidetoTaniharą. Startują o 13:41 czasu wschodniego. Jason Day, Brandt Snedeker i Justin Rose, zaczynają 10:56 w czwartek, zaś w piątek startują w ostatniej grupie o 14:03 czasu wschodniego.

Autor: Jay Coffin; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni