DJ uszkodził plecy, ma ciągle nadzieję zagrać w Masters

AUGUSTA, Ga. – faworyt turnieju, Dustin Johnson, uszkodził część lędźwiową pleców gdy w środę spadł ze schodów. Jego menadżer oświadczył, że numer 1 na świecie ma nadzieję, że będzie mógł grać w tym pierwszym turnieju Wielkiego Szlema w sezonie.

Menadżer Johnsona, David Winkle z Hambric Sports poinformował w e-mailu, że upadek Johnsona w wynajmowanym domu w Auguście, był „poważny”. Johnson wylądował bardzo twardo na części lędźwiowej pleców i na łokciach.

Winkle stwierdził, że Johnson wypoczywa, acz „bardzo niewygodnie” i dostał zalecenie od lekarzy do pozostania w pozycji horyzontalnej i do rozpoczęcia kuracji lekami przeciwzapalnymi.

Johnson miał startować w ostatniej dzisiejszej grupie o 14:03 czasu wschodniego.

Johnson, będący obecnie na topie swojej gry i światowego rankingu, podchodzi do Masters z trzema wygranymi turniejami pod rząd, w tym dwoma z serii WGC, i jest faworytem bukmacherów.

Ostatnim numerem 1, który wygrał Masters był Tiger Woods w 2002 roku.

Johnson planował uczestniczyć w dorocznej kolacji Golf Writers Association of America (Amerykańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Golfowych) w środę wieczór by otrzymać nagrodę golfisty roku.

Autor: Ryan Lavner; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni