DJ ma chrapkę na jedyny turniej WGC, którego nie wygrał.

AUSTIN, Texas – W swoim pierwszym turnieju, od zwycięstwa na WGC-Mexico Championship, nr 1 w światowym rankingu, Dustin Johnson powiedział we wtorek, że nie będzie miał żadnych problemów ze znalezieniem motywacji w tym tygodniu.

WGC-Dell Technologies Match Play jest jedynym turniejem World Golf Championship, którego Johnson nie wygrał. Co ciekawe, do zeszłego roku nie brał nawet udziału w dalszej części turnieju, gdy w ciągu swoich ośmiu startów, pięć razy nie udało mu się dostać do drugiej rundy.

„Na Dove Mountain, miałem dużo jednorundowych startów”, powiedział o poprzednim polu, gdzie turniej ten był organizowany. „Jeździłem do Dove Mountain i bardzo często już w środę po południu byłem w drodze do domu”.

Ale nowa lokalizacja, Austin Country Club, oraz zmieniony format rozgrywek, dał Johnsonowi nową szansę, po zeszłorocznym turnieju, gdzie udało mu się dostać do ćwierćfinału, zanim przegrał z Louisem Oosthuizenem.

„W tym roku mam trzy szanse, żeby przejść dalej. To mi się podoba. Myślę, że takie rozwiązanie będzie lepsze też dla innych graczy”, powiedział Johnson.

Johnson gra przeciwko Webbowi Simpsonowi w pierwszym dniu na Austin, oraz z Jimmy Walkerem w piątek. Rok temu pokonał Walkera, 2 i 1, trzeciego dnia, by awansować do słodkiej 16.

Autor: Rex Hoggard Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni