Tiger Woods & Phil Mickelson. Deutsche Bank Championship. TPC Boston. 2013. EPA/CJ GUNTHER Dostawca: PAP/EPA.

Dell Technologies Championship.

Za nami The Northern Trust – pierwszy turniej FedEx Cup Playoffs, w którym Bryson DeChambeau uciekł reszcie stawki,  wygrał po raz trzeci na PGA TOUR, wskakując tym samym na pierwszą pozycję rankingu FedEx Cup i zapewniając sobie udział we wrześniowym Ryder Cup!

 

 

Przed nami Dell Technologies Championship, turniej który wyjątkowo jak na PGA TOUR,  rozpoczyna się w piątek, a nie tradycyjnie w czwartek! Liczba uprawnionych do gry skurczyła się ze 125 do 100. W turnieju rozgrywanym na polu TPC Boston, zabraknie prawdopodobnie tylko dwóch graczy: zwycięzcy The Open – Francesco „Chicco” Molinariego, który po prostu postanowił odpocząć oraz zmagającego się z kontuzją Rickiego Fowlera. Po tym turnieju w grze pozostanie już  tylko najlepszych 70 graczy z rankingu FedEx Cuo, którzy zmierzą się w ostatnim turnieju sezonu – Tour Championship.

TPC Boston jest prywatnym polem, zlokalizowanym 40 kilometrów na południe od Bostonu. Wybudowane w 2003 roku, zaprojektowane było oryginalnie przez Arnolda Palmera. Zostało ono jednak później przeprojektowane przez Gila Hanse i słynnego guru puttowania – Brada Faxona – zwycięzcy ośmiu turniejów PGA TOUR.

W Dell Technologies Championship zagrają m.in.: obrońca tytułu – Justin Thomas (3),  Tiger Woods (25), Phil Mickelson (10),  Bryson DeChambeau (1), DJ (2), Brooks Koepka (5), Jason Day (8), Rory McIlroy (28), Jordan Spieth (33) …

 

 

Według PGA TOUR Power Rankings największym faworytem do zwycięstwa jest …

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

Piątek – od 20.30/ Sobota – od 21.00/ Niedziela – od 19.00/ Poniedziałek – od 17.30

Komentują w różnych konfiguracjach: Jacek Person, Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin

W piątek gościem specjalnym będzie znany i lubiany Sławek Piński – dyrektor World Amateur Golfers Championship Poland.

 

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni