Tomek Iwan. Fot. Golf24/Marek Darnikowski

Deutsche Bank Polish Masters – relacja TV!

Deutsche Bank Polish Masters to były prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane zawody golfowe w Polsce. Już w pierwszej dobie zapisów licznik rezerwacji chętnych do zagrania w turniejach eliminacyjnych lekko oszalał, rejestrując tłumy chętnych. 

I tak gorącą atmosferę podgrzewał dodatkowo fakt, że relację z finału obejrzeć będzie można w Golf Channel Polska. Na wieść o tym, w pełni doceniający powagę sytuacji Jerzy Dudek, oświadczył bez ogródek na swoim Facebooku: „Muszę skoczyć do fryzjera przed turniejem.”

W turniejach Deutsche Bank Polish Masters grają gwiazdy sportu, sceny i telewizji. W ciągu roku w eliminacjach i w finale walczy zwykle prawie półtora tysiąca zawodników i zawodniczek. Tegoroczny Deutsche Bank Polish Masters był edycją, która zajmie szczególne miejsce w historii całego cyklu.

 

 

Trzy dni finałowe Deutsche Bank Polish Masters

Nadszedł najważniejszy sprawdzian – wielki finał Mastersów, który rozegrany został równolegle na dwóch wspaniałych, podwarszawskich polach: Sobienie Królewskie G&CC oraz First Warsaw G&CC.

W tej ogromnej kumulacji golfa wzięło udział około 240 osób! Nie zabrakło znanych twarzy, które na zabój pokochały golfa. Zagrali m.in.: dyrektor Piłkarskiej Reprezentacji Polski – Tomasz Iwan, hokeista i olimpijczyk Mariusz „Mario” Czerkawski, satyryk Rafał Bryndal, mistrz olimpijski Szymon „Ziółek” Ziółkowski, Wojtek „Lajan” Witczak – człowiek orkiestra, basista, lokomotywa zespołu Afromental, a także snowboardzista, olimpijczyk Michał Ligocki oraz wielokrotny reprezentant Polski, gwiazda Liverpoolu i Realu Madryt, pomysłodawca i wykonawca słynnego „Dudek Dance”, bramkarz Jerzy Dudek. Wszyscy uczestnicy wielkiego finału walczyli o wyjazd na turniej zagraniczny.

 

 

Jak poinformował Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, organizator Deutsche Bank Polish Masters: „ Poprzednio zwycięzcy wyjechali do portugalskiego Algarve, by tam grać na czołowych europejskich polach. W tym roku szykujemy równie znakomitą nagrodę.” Do wygrania jest aż 18 takich wyjazdów. Oprócz tego Mastersi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Turniejowi patronuje „Jego Wysokość” – Adrian Meronk – obecnie najlepszy polski zawodowiec, startujący zarówno w turniejach Challenge Tour oraz European Tour.

Rekordy, rekordy.

W tym roku zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Już w dzień otwarcia zapisów golfiści zarezerwowali 500 miejsc na turnieje eliminacyjne. Zanim wystartowały pierwsze rozgrywki, skończyły się miejsca na wszystkie turnieje poza jednym, który zresztą i tak wyprzedał się przed czasem.

Jak przyznał Leszek Niemycki, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska: „To był rekord, a zarazem potwierdzenie trendu, który obserwujemy od kilku lat, mianowicie, że zainteresowanie golfem wśród Polaków systematycznie się zwiększa.”

 

Szansa 1 na …

W tym roku Deutsche Bank Polish Masters przyciągnął też wielu nowych partnerów. Uczestnicy mieli okazję testować samochody Alfa Romeo i gasić pragnienie wodą Borjomi.

Do partnerów turnieju dołączyła firma Geberit, która przygotowała dla uczestników konkurs pod tajemniczą nazwą „Gra o tron”. Żeby w nim wygrać wystarczyło trafić hole in one na dołku konkursowym. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia w wykonaniu amatora szacowane jest na 1 do 12500! Znalazła się jednak osoba odważna, która za nic miała statystyki! Ta niełatwa sztuka udała się Edycie Böttger na drugim dołku pola Amber Baltic. „Pierwszy mój turniej w Polsce i od razu tyle szczęścia. Dziękuję bardzo organizatorom za wspaniały turniej i serdecznych pracowników” – napisała Edyta Böttger na Facebooku po zwycięstwie.

Ciężkie chmury nad Naterkami.

Zazwyczaj pogoda jest mocną stroną turniejów Deutsche Bank Polish Masters, ale w sierpniu w Mazury Golf&Country Club postanowiła ona inaczej zapisać się w pamięci uczestników i trochę „pogwiazdorzyć”. Nad pole nadciągnęła grzywa złowróżbnych, ciężkich i czarnych chmur, które w końcu nie wytrzymały i lunęły deszczem, zganiając graczy do domu klubowego. Tak zapamiętała tamte wydarzenia Anna „Mali” Maliszewska, słynna dyrektor turnieju Deutsche Bank Polish Masters, dla której dzień bez jakiejś nieprawdopodobnej przygody, jest dniem straconym, nie zdarzającym się jednak więcej niż trzy razy w miesiącu: „ W rezultacie był to najdłuższy turniej w tym roku, ale także jeden z najbardziej emocjonujących. Mastersi wrócili na pole i dokończyli zawody z bardzo dobrymi wynikami.”

 

 

Na relację z finału zapraszamy do Golf Channel Polska!

 

 

***

PREMIERA RELACJI TV W GOLF CHANNEL POLSKA – poniedziałek, 8 października, o godzinie 20.00! 

 

Zapraszamy! 

 

***

 

Opracowała: Kasia Nieciak, na podstawie informacji prasowej Sławka Pawłowskiego – Marketing & PR Manager | Golf24.

Fot. Golf24/Marek Darnikowski

 

 

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni