Day jest w „dużo lepszym miejscu” emocjonalnie, po operacji matki.

By Ryan Lavner

Day jest w „dużo lepszym miejscu” emocjonalnie, po operacji matki.

AUGUSTA, Ga. – Grając po raz pierwszy, od swojego emocjonalnegowycofania się z WGC-Dell Technologies Match Play, Jason Day powiedział, że znajduje się w „dużo lepszym miejscu” emocjonalnie, po tym jak jego matka przeszła operację raka płuc.

Day wyjawił dwa tygodnie temu, że jego mama, Dening, została zdiagnozowana z rakiem płuc i lekarze w Australii dawali jej 12 miesięcy życia. Diagnoza lekarzy w Stanach, była dużo lepsza i 24 marca usunięto jej ćwiartkę płuca. Day zawiózł ją ze szpitala do domy w Columbus, Ohio, i spędził z nią dużą część poprzedniego tygodnia. Do czasu przyjazdu na Augusta w piątek, nie dotykał nawet kija golfowego – przerwa, która nie była dobra dla jego gry, lecz potrzebna dla jego umysłu.

„W tym roku byłem trochę zagubiony”, powiedział. „Kiedy byłem na polu, nie wiedziałem co tam robię. Moje emocje są bardzo silne w niektóre dni. Są też takie dni, kiedy siedzę i czuje się źle z powodu sytuacji, w której się znajduję. A w inne czuje się winny, ponieważ nie czuję się wystarczająco źle. To bardzo dziwne. Bywało lepiej, ale też gorzej”.

Jego gra była równie niezrównoważona. Ośmiokrotny zwycięzca w ciągu ostatnich dwóch lat, nie był nawet bliski zdobycia tytułu w tym roku, mieszając jedno miejsce w pierwszej dziesiątce z pięcioma innymi przeciętnymi wynikami. Spadł z pierwszego miejsca na trzecie w światowym rankingu.

„Bardzo dużo rzeczy działo się w tym roku, które w pewien sposób odciągały moją uwagę od golfa”, powiedział. „Golf nigdy nie był dla mnie priorytetem, kiedy inne, ważniejsze rzeczy pojawiały się w moim życiu. Lecz teraz czuję się dużo lepiej. Czuję się szczęśliwy, że jestem na polu i dużo lepiej się bawię niż przez ostatni miesiąc lub dwa”.

Day pracował nad swoją krótką grą w piątek, a następnie zagrał po dziewięć dołków w sobotę i niedzielę, spędzając tam po siedem godzin dziennie. W poniedziałek zagrał drugą dziewiątkę z Sandym Lyle oraz Yuta Ikedą.

„Jest dużo lepiej”, powiedział Day o swojej grze. „Mój umysł był tak daleko od golfa, że uderzałem piłki na tamtych polach i zastanawiałem się ‘Co ja właściwie robię?’. To byłby Wedge z 140 Jardów, lecz pomyliłbym się o 20 Jardów. Zupełnie nie mogłem się na tym skupić. W tym tygodniu jestem dużo bardziej skupiony.

Autor: Ryan Lavner; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni