Davis Love III gospodarzem RSM Classic.

Największa wygrana obecnie 53-letniego Davisa Love III była wydarzeniem magicznym. Kiedy podczas US PGA Championship, rozgrywanym na polu Winged Foot, ostatni putt toczył się do dołka, na niebie ukazała się tęcza. To musiał być znak od ojca, który 37 lat wcześniej wywalczył na tym samym polu kwalifikację do US Open. Jego duch na pewno krążył gdzieś wśród publiczności, a finałowa runda 66 pozwoliła jego synowi na pięciopunktową wygraną.

Davis Milton Love III po prostu musiał być wielki. Urodził się zaledwie dzień po zakończeniu Masters, gdzie jego tata Davis Love Junior, był liderem turnieju po pierwszej rundzie. W dodatku ojciec był nie tylko świetnym graczem, ale też jednym z najlepszych instruktorów golfa w USA, wychowankiem legendarnego Harvey’a Penicka! Wobec zaistniałych okoliczności Davis Love III, już w wieku dziesięciu lat postanowił zostać profesjonalnym golfistą.

W golfa oprócz taty, grała też mama i młodszy brat. Poza tym ze względu na ojca, młody Davis stale przebywał wśród świetnych graczy, więc na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać.

Davis grał w drużynie Uniwersytetu Karoliny Północnej, gdzie trzykrotnie wybierano go do drużyny All-American i gdzie wygrał też sześć tytułów uniwersyteckich.

W roku 1985 przeszedł na zawodowstwo, a rok później rozpoczął grę w PGA Tour, gdzie wybrano go Debiutantem Roku! Już wtedy imponował odległością na jaką posyłał swoje uderzenia,  przewodząc  w statystykach odległości z tee.

Pierwszy tytuł PGA padł jego łupem kiedy miał 23 lata, podczas MCI Heritage Classic, w 1987 roku. W sumie zwyciężył w 36 turniejach, z czego 21 z nich to turnieje PGA Tour, a jeden to turniej wielkoszlemowy. Przez ponad 450 tygodni znajdował się w pierwszej dziesiątce rankingu światowego, gdzie najwyższą pozycją było miejsce trzecie.

Davis Love III sześciokrotnie reprezentował USA w rozgrywkach Ryder Cup oraz Presidents Cup. W latach 1993-2005 wystąpił w każdym Ryder Cup, a od pierwszego w historii  Presidents Cup w 1994 przez dziesięć lat, nie opuścił ani jednych rozgrywek. Jest też absolutnym rekordzistą Pucharu Świata, gdzie grając w parze Fredem Couples, począwszy od roku 1992,  zwyciężył  cztery razy z rzędu!  W tym roku stał się członkiem Galerii Sław.

Powszechnie znany jest też z przekazywania znacznej części swoich wygranych na cele charytatywne.

W jego życiu dwie bardzo bliskie osoby zginęły w tragicznych okolicznościach. Pierwszy był ojciec – który zginął w 1988 roku, podczas wypadku małego samolotu, niedaleko portu lotniczego w Jacksonville, kiedy Davis miał 24 lata. W październiku 1999 roku zdarzyła się kolejna tragedia, w której zginął jego najlepszy przyjaciel – Payne Stewart –  świeżo upieczony tryumfator US Open.

Prywatny odrzutowiec, który uległ dekompresji, leciał ponad godzinę, prowadzony przez automatycznego pilota, aż w końcu rozbił się na pustkowiach Południowej Dakoty, po wypaleniu zapasów paliwa. Lot ten eskortowany był przez myśliwce wojskowe, a całe zdarzenie transmitowało CNN.

Ostatnie zwycięstwo Davisa na PGA Tour miało miejsce w 2015 roku, podczas Wyndham Championship. Wygrał on wówczas mając na karku 51 lat, zostając trzecim najstarszym zwycięzcą turnieju PGA Tour w historii.

Wciąż pojawia się w turniejach PGA Tour, często grając wyśmienicie. Już od czwartku podziwiać go będziemy w turnieju RSM Classic, którego jest gospodarzem.

Turniej RSM Classic rozgrywany jest w Sea Island Golf Club, w którego skład wchodzą dwa pola: starsze- Seaside i młodsze- Plantation.

W RSM Classic wystąpią między innymi:

Davis Love III – doskonałość w każdym calu.

Dru Love IV – syn wiadomo kogo oraz świetnie zapowiadający się gracz.

Patton Kizzire – zwycięzca ubiegłotygodniowego OHL Classic at Mayakoba.

Zach Johnson – wciąż szukający dawnej formy zwycięzca US Masters i The Open.

Brian Harman – zwycięzca 2017 Wells Fargo Championship, T10 w RSM Classic w 2013 roku.

Webb Simpson- zwycięzca US Open. Przegrał dogrywkę w RSM Classic w 2011 roku.

Hudson Swafford – zwycięzca 2017 CareerBuilder.

Kevin Kisner – pierwszy start w nowym sezonie.

Charles Howell III – otworzył nowy sezon następującymi miejscami: T19, T15, T4. Trzy razy w pierwszej dziesiątce turnieju.

Oraz: Matt Kuchar, Ollie Schniederjans, Scott Brown, Jamie Lovemark, Patrick Rodgers, Kevin Streelman, J.J. Spaun I wielu innych.

 

Transmisja na żywo w Golf Channel Polska:

Od czwartku do niedzieli: od 18.30-21.30

 

Komentują: Jacek Person i Krzysztof Rawa

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni