Louis Oosthuizen, David Feherty– (Photo by: Cy Cyr/Golf Channel)

David Feherty stawia czoło Louisowi Oosthuizenowi!

Ci, którzy ewentualnie myśleli, że Louis Oosthuizen ma może jakieś szczególnie trudne do wymówienia nazwisko, nie poznali zapewne całej prawdy. Zwany przez tych serdeczniejszych przyjaciół  „Shrekiem”, Louis  naprawdę nazywa się Lodewicus Theodorus Oosthuizen!

Dlaczego akurat „Shrek” ?! Sam Loui tak tłumaczy, to co w sumie jest oczywiste: „ Chodzi o przerwę pomiędzy moimi jedynkami. Moi przyjaciele –  powiedzmy niektórzy z moich przyjaciół – mówią, że wyglądam jak Shrek. Ponieważ nie można sobie wybierać przyjaciół, cóż mogę na to poradzić?”

Tak więc Lodewicus ma na swoim koncie 13 profesjonalnych wygranych, w tym golfowego Świętego Graala, w postaci zdobytego w 2010 roku, z siedmioma uderzeniami przewagi (!), tytułu Mistrza The Open!  Jak sam twierdzi, niezwykły poziom skupienia w trakcie swojego najważniejszego turnieju w życiu, zapewniła mu…czerwona kropka, namalowana na jego rękawiczce! I to podobno wcale nie jest żart! Jak wieść niesie wpatrywał się usilnie w tę kropkę podczas przygotowywania do każdego uderzenia. Myśl o małym czerwonym punkciku pomagała mu (podobno) pozostać skoncentrowanym w trakcie wykonywania zamachu!

 

David i Lodewicus porozmawiają o południowoafrykańskich korzeniach Louisa, zdobyciu tytułu Gracza Roku 2010 i finiszu tamtego sezonu, oraz potencjalnej nieobecności Theodorusa na PGA TOUR Champions.

Będzie wesoło!

 

Na premierę odcinka w Golf Channel Polska zapraszamy w poniedziałek o 22.00!

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni