David Feherty, Jackie Burke — (Photo by: Bob Levey / Golf Channel)

David Feherty mierzy się z legendą golfa!

Jackie Burke Jr. jest skondensowaną historią golfa. Człowiekiem z zupełnie innej epoki, tryskającym poczuciem humoru, którym bez trudu może załatwić gospodarza każdego talk show. Jest bezcenną skarbnicą wiedzy i anegdot, o których pewnie nawet nam się nie śniło. Ten liczący sobie  94 lata, dwukrotny zdobywca tytułów wielkoszlemowych stawił bez wahania czoła Davidowi Feherty’emu, słynącemu z delikatnej dozy nieprzewidywalności.

 

Rok 1956 był chwilą jego największej sławy. Wygrał wówczas zarówno Masters jak i PGA Championship. Został też Graczem Roku. W swoim triumfie w Masters, podczas rundy finałowej odrobił aż ośmiopunktowy deficyt, pokonując inną legendę golfa- Kena Venturi, który wówczas występował jeszcze jako amator, a tego pamiętnego dnia zagrał okrągłe 80 uderzeń.

Najbardziej znanym pojedynkiem golfowym jaki stoczył w swoim życiu Mr. Burke, w dodatku przegranym, był 40-dołkowy ćwierćfinał z Carym Middlecoffem, podczas PGA Championship w 1955 roku. Burke był pięciokrotnie członkiem drużyny Ryder Cup w latach: 1951, 53, 55, 57, 59. Był też grającym kapitanem w 1957, nie grającym kapitanem w 1973 oraz asystentem kapitana- Hala Suttona w 2004 roku. Wygrał w sumie w dziewiętnastu profesjonalnych turniejach, a w Auguście dzieli szafkę razem z Tigerem Woodsem. .

David Feherty  udał się na spotkanie z tą najprawdziwszą legendą golfa prosto do Houston. Pomimo pięknego wieku, Burke daje gospodarzowi programu najprawdziwszą lekcję golfa. Rozmawiają też o służbie w Marines oraz graniu z gwiazdami pokroju Sneada, Crosby’ego i Hope’a.

 

To naprawdę trzeba zobaczyć!

Premiera w Golf Channel Polska już w poniedziałek o 22.00

 

Tekst: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni