D. Johnson potwierdza swoja obecność na Wells Fargo Championship

Dustin Johnson potwierdził udział w Wells Fargo Championship we wtorek, oficjalnie oznajmiając, że turniej od 4 do 7 maja w Wilmington, N.C., będzie jego pierwszym startem od czasu wycofania się z Masters.

Johnson uszkodził dolną partię pleców, tydzień temu, po tym jak spadł ze schodów w wieczór poprzedzający pierwszą rundę i ostatecznie zszedł z pierwszego tee na Augusta National bez oddania strzału. Badania na obecnym nr 1 na świecie wykazały brak uszkodzeń strukturalnych, więc postanowił wrócić do gry w nadchodzącym miesiącu, przed wystartowaniem w Players Championship tydzień później.

„Z pewnością jesteśmy podekscytowani tym, że Dustin dołączy do nas w Wilmington za kilka tygodni”, powiedział Kym Hougham, dyrektor główny turnieju. „Lecz bardziej niż to, cieszy nas, że jest z nim wszystko ok. i że wróci na PGA Tour”.

Zwykle odbywający się w Charlotte, Wells Fargo będzie przeniesiony w tym roku do Eagle Point Golf Club w Wilmington, ponieważ Quail Hollow Club będzie gospodarzem PGA Championship tego lata. Johnson wystartuje w tym turnieju po raz pierwszy od 2011 roku i będzie się starał o czwarte z rzędu zwycięstwo, po tym jak zdobył trofeum na Genesis Open oraz dwóch turniejach WGC w tym roku.

Johnson jest pierwszym zawodnikiem z najlepszej 10 na świecie, który potwierdził swoją obecność na turnieju, w którym udział potwierdzili również Adam Scott, Patrick Reed, Jon Rahm, oraz Phil Mickelson, wszyscy z pierwszej dwudziestki światowego rankingu

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni