Czterech nowych zawodników kwalifikuje sie do Masters po ostatnich zmianach w OWGR

Tommy Fleetwood, Jeunghun Wang, Hideto Tanihara i Ross Fisher oficjalnie zakwalifikowali się do Masters, dzięki ostatecznym zmianom w Official World Golf Ranking, w poniedziałek.

Fleetwood praktycznie zagwarantował sobie zaproszenie, osiągnięciem drugiego miejsca na WGC-Mexico Championship na początku miesiąca. Podobnie Wang znajdował się w najlepszej 50, po swoim zwycięstwie na początku sezonu w Katarze. Jednakże Tanihara i Fisher dostali się do top 50, dopiero dzięki swoim mocnym występom na WGC-Dell Technologies Match Play.

Czwarte miejsce Tanihary przesunęło go na 48 pozycję i zagwarantowało mu pierwsze od 2007 roku zaproszenie na Masters. Natomiast Fisher wślizgnął się na 49 miejsce, by powrócić na Augusta National po raz pierwszy od 2012 roku.

Liczba graczy w pierwszym tego sezonu turnieju Wielkiego Szlema, wynosi 94, zakładając, że byli mistrzowie, Tiger Woods oraz Ian Woosnam, zagrają. Zdrowie Woods’a wciąż znajduje się pod znakiem zapytania, a Woosnam ogłosił podczas zeszłorocznego Masters, że to był jego ostatni.

Ostatnie miejsce w puli zostanie przyznane zwycięzcy Shell Houston Open, chyba, że zakwalifikuje się on w inny sposób.

Autor: Will Gray ; Tłumacz: Antoni Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni