Collin Morikawa wygrywa World Golf Championships – Workday Championship at The Concession. 28 February 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Collin Morikawa z pierwszym trofeum WGC

Collin Morikawa zwyciężył w WGC-Workday Championship at The Concession, zostając drugim zawodnikiem w historii, który przed 25 rokiem życia sięgnął po trofeum wielkoszlemowe i World Golf Championships! Pierwszy był oczywiście jego idol  Tiger Woods.

 

 

„Tiger znaczy dla mnie wszystko. Tak, miał wypadek, na szczęście wszystko z nim w porządku i miejmy nadzieję, że szybko dojdzie do siebie, ale nie myślę, że wystarczająco mu podziękowaliśmy. Więc chcę powiedzieć – dziękuję Tiger, ponieważ czasami tracimy kogoś za szybko. Około miesiąc temu straciłem swojego dziadka. Nigdy nie jest za dużo słów podziękowań. ”

 

 

To była szczególna niedziela golfowa. Zawodnicy i zawodniczki na całym świecie, w różnych ligach i różnych zakątkach świata, zmieniali barwy na niedzielne, czerwono – czarne kolory Tigera Woodsa, który we wtorek miał poważny wypadek samochodowy. Collin, wielki fan Tigera, nie założył czerwonej koszulki, ponieważ kurier nie zdążył dostarczyć jej na czas. Podobnie sytuacja miała się z innymi graczami. Natomiast tygrysie barwy przybrali w tym dniu m.in.: Annika Sorrenstam, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Jason Day, Tommy Fleetwood, Tony Finau, Cameron Champ.

 

https://twitter.com/GolfMonthly/status/1366072831658897414?s=20

 

Justin Thomas, wybrał wersję „różowawą w paski”, w jakiej Tiger zagrał kiedyś, w niedzielę, na Torrey Pines. Patrick Reed z kolei w ogóle nie musiał się wysilać, ponieważ w każdą niedzielę i tak gra on w barwach Tigera.

 

 

Inicjatywa nie dotyczyła wyłącznie zawodników grających w turniejach. Przykładowo, Jacek Person pogrzebał w szafie i na ten wieczór wynalazł czerwoną koszulkę z czasów Kadry Polski.

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1366098037010018304?s=20

 

Collin triumfował w The Concession Golf Club w prawdziwie tygrysim stylu. Tiger wygrywał w 56 z 60 turniejów, kiedy prowadził lub współprowadził w turnieju PGA TOUR po 54 dołkach. Collin nie roztrwonił dwupunktowej przewagi, którą miał przed finałem i po rundzie 69 powiększył ją jeszcze o jedno uderzenie. W całym turnieju trafił 27 birdie, które podkręciły jego kolekcję tytułów do czterech. Wszystko to w wieku 24 lat!

 

 

Drugim miejscem podzielili się Viktor Hovland (67), Brooks Koepka (70) i Billy Horschel (70).

 

 

W tym tygodniu jesteśmy na Arnold Palmer Invitational presented by Mastercard. Tytułu bronić będzie zawsze ekspresyjny  Tyrrell Hatton! 

 

Relacja z jego ubiegłorocznego triumfu jest TUTAJ

 

 

Transmisje Arnold Palmer Invitational:

 

Czwartek i piątek:

 runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Sobota i niedziela:

 runda 3 i 4 (LIVE) 20:30 – 00:00

 

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni