Xander Schauffele & Justin Thomas, 2017 CIMB Classic. Kuala Lumpur, Malaysia. EPA/FAZRY ISMAIL Dostawca: PAP/EPA.

CIMB Classic!

Rozgrywany w Malezji – CIMB Classic, to drugi turniej nowego sezonu PGA Tour. W inauguracyjnym Safeway Open, w trzyosobowej dogrywce zwyciężył KevinTway, idąc tym samym w ślady swojego ojca  – Boba, który w najlepszej golfowej lidze świata wygrywał aż ośmiokrotnie.  

 

 

Obrońcą tytułu będzie Pat Perez. Poprzednio dwa razy z rzędu wygrywał Justin Thomas. Justin brawurowo dogonił Anirbana Lahiri, zostając drugim w historii graczem, który skutecznie obronił tytuł w Kuala Lumpur.  Poprzednio sztuka ta udała się Ryanowi Moore, który wygrywał w 2013 i 2014 roku.

Thomas został wówczas pierwszym graczem, który obronił tytuł od 2015 roku i pamiętnego zwycięstwa Matta Every, podczas Arnold Palmer Invitational. Thomas zagrał w finałowej rundzie osiem uderzeń poniżej par, co było najlepszym rezultatem dnia. Rozpoczynając finałową rundę był dwa uderzenia za Anirbanem, a zakończył ją z dwoma uderzeniami przewagi nad drugim Hideki Matsuyamą (66).

Rozpoczął rundę czterema birdie na pierwszych pięciu dołkach. Tymczasem  Lahiri zagrał „Quada” na trójce, co dość skutecznie ukróciło jego szanse na pokonanie Thomasa. Ostatecznie Anirban ukończył turniej na pozycji T3, wspólnie z Derekiem Fauthauerem.

Rok temu triumfował z kolei długowłosy i ekscentryczny – Pat Perez, który wygrywał z przewagą czterech  uderzeń nad tegorocznym  triumfatorem BMW Championship – Keeganem Bradleyem. Było to wówczas drugie zwycięstwo Pereza, na przestrzeni ostatnich jedenastu miesięcy oraz 25 startów od czasu operacji barku, którą przeszedł rok wcześniej.

41 – letni weteran triumfował w 2016 roku w OHL Classic at Mayakoba, robiąc to w swoim zaledwie trzecim starcie od czasu powrotu do gry. Przełamał wówczas 7 ½ letnią serię bez wygranej, od momentu swojego pierwszego zwycięstwa w 2014 roku, w Bob Hope Classic.

CIMB Classic odbędzie się na TPC Kuala Lumpur – West Course, zaprojektowanym przez duet Nelson & Haworth. Położony zaledwie osiem kilometrów od centrum metropolii – TPC Kuala Lumpur znany był kiedyś jako Kuala Lumpur Golf & Country.

Inauguracyjny CIMB Classic odbył się w 2010 roku na polu The Mines Resort & Golf Club, przenosząc się na później na West Course – TPC Kulala Lumpur. Jest jednocześnie turniejem uznawanym przez PGA TOUR oraz Asian Tour. Z kolei TPC Kuala Lumpur to bardzo rzadki przypadek klubu będącego areną turniejów PGA TOUR, European Tour i LPGA! Pole West gościło przez siedem lat Malaysian Open, a East – siedmiokrotnie Sime Darby LPGA Malaysia.

https://twitter.com/PGATOUR/status/1049903101887442944

W tym roku w turnieju wystąpią: Brand Snedeker – niedawny zwycięzca Greensboro Classic i lider prawie do samego końca turnieju Safeway Open i towarzyszący mu w dogrywce, po cichu liczący na swoją trzecią malezyjską wygraną- Ryan Moore. Justin Thomas – z całkiem sympatycznym, zwłaszcza jak na debiutanta, bilansem z Ryder Cup: 4 zwycięstw i jednej porażki. Członek europejskiej drużyny Ryder Cup – Paul Casey. Wicekapitan  – Davis Love III. Tegoroczny zwycięzca BMW Championship – demoniczny Keegan Bradley i triumfator tamże rok temu – Xander Schauffele. Zagrają również takie tuzy jak: Kevin Na, Louis Oosthuizen, Thomas Pieters, Rafa Cabrera Bello, Billy Horschel, Satoshi Kodaira, Danny Lee, Marc Leishman , Sharma Shubhankar, Cameron Smith, Kevin Tway, Jimmy Walker i Nick Watney. Jason Dufner i sam Ernie Els!

Ze względu na niesprzyjające przeciętnemu Europejczykowi strefy czasowe, turniej będziemy retransmitować z delikatnym poślizgiem, od czwartku do niedzieli, zawsze od godziny 19.30.

Komentują z polotem: Jacek Person i Krzysztof Rawa.

Zapraszamy!

 

 

*Quad – w żargonie golfowym – wynik plus 4 na dołku. 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni