Charles Schwab Cup Championship!

Od czwartku szykujemy prawdziwą bombę! Charles Schwab Cup Championship, czyli finałowy turniej PGA TOUR Champions! Legendy w wersji 50+, zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych, idole, znakomitości zmierzą się ze sobą w Phoenix Country Club.

Phoenix Country Club został oficjalnie zawiązany 25 października, w 1900 (!) roku, przez 12-osobowy komitet założycielski. Cztery dni później to zacne grono przegłosowało pomysł zakupu 160 akrów ziemi pod nowy klub, 18-dołkowe pole golfowe, korty tenisowe i domek klubowy.  Ziemia pod te wszystkie dobra zakupiona została za $56 000.

Projektantem całości został w 1920 roku Harry Collis, który zaprojektował wcześniej chicagowski Flossmoor Country Club. Swój udział w projekcie miał też: Lloyd Wright z Olmsted Brothers. W celu uzbierania $200 000 na prace budowlane, zaangażowanych zostało 52 lokalnych udziałowców, skupionych w grupie zwanej jako „Country Club Estates.” Wreszcie 27 października 1921 roku nowy klub został w końcu otwarty. W 2017 roku Charles Schwab Cup Championship zagościł tam po raz pierwszy, przenosząc się z Desert Mountain Club, zlokalizowanego w Scottsdale, w Arizonie.

***

Charles Schwab Cup Championship pod różnymi nazwami, ze zmieniającą się liczbą zawodników i rund, rozgrywany jest od 1990 roku, będąc po prostu finałowym turniejem ligi PGA TOUR Champions, funkcjonującej wcześniej również pod szyldem Senior Tour, czy Champions Tour. Na przestrzeni lat w finałowym turnieju zwyciężali np.: Raymond Floyd, Hale Irwin, Gary McCord, trzykrotnie Tom Watson, Tom Lehman, Vijay Singh i oczywiście Fred Couples!

 

 

Obecnie obowiązujący format, przyznający podwójną ilość punktów w trzech turniejach PlayOffs: Dominion Energy Charity Classic, Invesco QQQ Championship i Charles Schwab Cup Championship, powoduje, że podobnie jak w Tour Championship na PGA Tour, walka toczy się do samego końca. W pierwszym turnieju playoff triumfował Miguel Angel Jiménez! W drugim, zakończonym w niedzielę – Colin Montgomerie, w dodatku pokonując w dogrywce Bernharda Langera! Co za nazwiska!

 

https://twitter.com/ChampionsTour/status/1191150622193704966?s=20

 

Rok temu triumfował Vijay Singh, który w tym roku nie załapał się niestety do finału.

 

 

 

***

W Charles Schwab Cup Championship wystąpi tylko 34 graczy, najwyżej sklasyfikowanych w rankingu Charles Schwab Cup. Zagrają m.in.: Miguel Angel Jiménez, Colin Montgomerie, Bernhard Langer, Retief Goosen, Tom Lehman, Lee Janzen, Rocco Mediate, Scott McCarron, Kevin Sutherland,  Jay Haas, czy David Toms!

 

 

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

czwartek i piątek: 21.00-01.00/

sobota: 21.30-01.00/niedziela: 21.00-00.30!

 

#GoChampions!

 

Komentuje: Jacek Person

 

 

Tego nie można przegapić!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni