Cameron Champ

Champ wraca do Mississippi.

Sanderson Farms Championship jest prawdziwym rajem dla tych, którzy jeszcze nie zwyciężali na PGA TOUR. Pięciu ostatnich triumfatorów, debiutowało na listach zwycięzców właśnie tutaj! Dwie edycje temu po raz pierwszy w karierze wygrywał weteran Ryan Armour, a w kolejnej odsłonie na listę triumfatorów wpisał się elektryzujący debiutant Cameron Champ!

Turniej pod różnymi nazwami jest częścią PGA TOUR już od 1968 roku,  a rozgrywany był oryginalnie w Hattiesburg Country Club. Pierwotnie, przez 18 pierwszych edycji znany był jako Magnolia State Classic. Dopiero w 2014 roku akcja przeniosła się do Country Club of Jackson, zlokalizowanego w Jackson, w stanie Mississippi. Country Club of Jackson otwarty został w 1914 roku. Jest klubem prywatnym, posiadającym 27 dołków. Osiemnaście z nich zostało gruntownie przeprojektowanych przez Johna Foughta w 2008 roku.

 

 

Jako Sanderson Farms Championship, turniej rozegrany został po raz pierwszy w lipcu 2013 roku, a w trzyosobowej dogrywce zwyciężał wówczas Woody Austin. Mississippi uważane jest za raj dla tych, którzy jeszcze nie zwyciężali na PGA TOUR. Pięciu ostatnich triumfatorów, debiutowała na listach zwycięzców właśnie tutaj! Rok temu po raz pierwszy wygrywał Cameron Champ. Dwa lata temu swoją pierwszą wygraną świętował Ryan Armour, a wcześniej byli to: Cody Gribble (2016), Peter Malnati (2015) i Nick Taylor (2014) . Z ostatnich 24 edycji turnieju, aż 22 razy triumfowali Amerykanie!

Ryan Armour, zwyciężał tutaj z pięciopunktową przewagą. 41-latek z Ohio był wtedy jedynym graczem, który każdego dnia złamał 70! Rozpoczął zmagania od rundy 66, a jego najsłabszym wynikiem było 68 uderzeń. Zwycięstwo przyszło w 105 starcie, z których na przestrzeni 10 lat tylko cztery kończyły się w pierwszej dziesiątce turniejowej. Pierwsza wygrana nadeszła zaledwie miesiąc po odzyskaniu praw do gry w PGA Tour, w Web.com Tour Finals.

 

 

Rok temu sprawy miały się zgoła inaczej. Po weteranie – Ryanie Armourze, w kolejnym sezonie swoje pierwsze zwycięstwo świętował 23-letni debiutant – Cameron Champ, który wygrywał w swoim zaledwie drugim starcie na PGA TOUR, jako jego pełnoprawny uczestnik. Chwilę wcześniej Champ awansował na PGA TOUR dzięki miejscu w czołowej 25 Korn Ferry Tour. W drodze do pierwszej wielkiej wygranej zanotował wynik -21, co było rekordowym rezultatem tego turnieju. Cameron po prostu zdemolował pole, grając średnio na prawie 280 metrów z tee, co było najlepszym rezultatem w statystykach turniejowych.

Tej nieokiełznanej mocy próbował przeciwstawiać się również nie najkrótszy Kanadyjczyk Corey Conners, który zdołał dotrzymać Cameronowi kroku zaledwie do 13 dołka rundy finałowej. Od tego momentu nastąpił klasyczny nokaut, kiedy to Cameron trafił on pięć birdie na ostatnich sześciu dołkach, zwyciężając z przewagą czterech uderzeń.

 

 

20-latek, Joaquín Niemann zwyciężył w pierwszym turnieju nowego sezonu PGA TOUR. Wystąpi on również w kolejnym – Sanderson Farms Championship, W Country Club of Jackson zagrają m.in.: Jimmy WalkerJason Dufner,Stewart CinkZach JohnsonCameron Smith,Morgan HoffmannBrandt Snedeker, Wyndham Clark, Ben Crane, Richy Werenski, Alex Cejka,Tommy „Two Gloves” Gainey , Harris English!

 

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

Czwartek i piątek: od 20.00/ sobota i niedziela: od 21.00.

Komentują: Filip Naglak i Kasia Nieciak

 

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni