Adrian Meronk fot: Kasia Nieciak

Meronk walczy w Pradze. Challenge Tour wraca do Golf Channel Polska.  

Z udziałem Adriana Meronka, rozpoczynają się właśnie kolejne zawody European Challenge Tour. Jedyny Polak, posiadający pełne prawo do gry w drugiej lidze europejskiego golfa, tym razem wystąpi w romantycznej Pradze, na polu  Prague City Golf.

Prague Golf Challenge to stosunkowo nowy turniej w harmonogramie Challenge Tour. Jest to zaledwie druga edycja zawodów, odbywających się na polu Prague City Golf. Pula nagród wynosi 180 000 euro. Rok temu, po zagraniu całej całej mozaiki wyników 73, 63 (!), 73 i 68 Adrian zajął tam, dzielone razem z sześcioma graczami, 27. miejsce.

Jednym z tych graczy był młodszy brat – Brooksa  – Chase Koepka. Brooks Koepka, który swoją zawodniczą karierę zaczynał również od Challenge Tour, w czerwcu przeszedł do historii, zdobywając  drugi z rzędu tytuł mistrza US Open, jako pierwszy zawodnik od 1938 roku!

Chase z kolei, dzięki świetnej grze w tamtym sezonie Challenge Tour i uplasowaniu się na doskonałej szóstej pozycji w rankingu Road to Oman, w tym roku gra już regularnie na European Tour, niestety  nie radząc sobie tam najlepiej, zajmując aktualnie 194 pozycję w rankingu Race to Dubai.

W swoim pierwszym pełnym sezonie Challenge Tour, Adrian gra naprawdę solidnie. Do tej pory przeszedł przez cut w każdym z sześciu turniejów, w których wystąpił. Jego najlepszym występem była dzielona czternasta pozycja w majowym Open de Portugal. Obecnie zajmuje 59 miejsce w rankingu Challenge Tour, który w tym roku ma nową, równie egzotyczną, nazwę – Race to Ras Al. Khaimah.

Tak na marginesie. Nazwa ta powinna być szczególnie bliska każdemu kibicowi golfa w Polsce. Właśnie w Ras Al Khaimah, 2017 Golf Challenge, Adriano o mały włos nie wygrał w swoim pierwszym turnieju Challenge Tour! Grając fantastyczne rundy  70,  66, 70 i 67 był liderem po skończeniu swojej gry. Niestety chwilę później, po zagraniu birdie na osiemnastce przez Szweda – Jensa Dantorpa, do rozstrzygnięcia potrzebna była dwuosobowa dogrywka. Rozstrzygnięcie to było okrutne i błyskawiczne. Grając ponownie osiemnasty dołek, Adrian trafił cudowny birdie, a Jens szokujący eagle! I nagle było po zawodach!

***

W swoim poprzednim występie, podczas SSE Scottish Hydro Challenge, w typowym dla siebie stylu, Adrian znowu dostarczył nam wielkich emocji, grając niesamowitą, drugą rundę 66, okraszoną szaloną liczbą ośmiu birdie, po której plasował się na dzielonej drugiej pozycji w turnieju …

O tym jaki przebieg miał cały SSE Scottish Hydro Challenge, przekonamy się, oglądając relację z turnieju, na antenie Golf Channel Polska.

***

Oprócz posiadającego pełną kartę do występów na Challenge Tour Adriana, pięciokrotnie w tym roku wystąpił tam również, na co dzień grający w lidze Pro Golf Tour – Mateusz Gradecki. Gradi,  przed rozgrywanym tydzień temu Polish Open, był nawet liderem rankingu Pro Golf Tour. Po, jak na jego standardy, słabszym występie w rodzinnym Gradi Golf Club, gdzie zajął dzieloną szesnastą pozycję, spadł na trzecie miejsce tego rankingu.

 

 

Rankingi to dość istotna sprawa, z punktu widzenia zawodników. Zajmując miejsce w pierwszej piętnastce Challenge Tour mają oni zapewniony bezpośredni awans do European Tour. Z kolei, zajmując przynajmniej piątą pozycję w rankingu Pro Golf Tour, zapewniają sobie awans bezpośrednio do Challenge Tour. Aktualna sytuacja jest więc taka, że zarówno Adrian jak i Mateusz walczą o przejście do wyższej ligi w przyszłym sezonie.

 

 

***

W Golf Channel Polska, w każdy czwartek, o godzinie 20.00 rozpoczynać będzie się premierowa relacja z turniejów Challenge Tour. W tym tygodniu, zobaczymy zmagania Adriana w Szkocji.

 

Kibicujemy i zapraszamy na relacje z turniejów Challenge Tour!

 

http://www.europeantour.com/challengetour/season=2018/tournamentid=2018740/leaderboard/index.html#/leaderboard

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni