Fot. K. Musiejczuk

Adrian Meronk i Mateusz Gradecki przenoszą się do Portugalii.

Udanie zakończył się dla Polaków Challenge de España. Obaj przeszli przez cut, co stało się po raz pierwszy w historii polskich występów na Challenge Tour! Adrian finiszował na 23. miejscu, a Gradi na 60. pozycji. Przed nimi kolejny turniej Challenge Tour – 56. Open de Portugal …

„Ostatni turniej w Hiszpanii, po trzech dobrych rundach, finalnie skończyłem na 23 pozycji. Jestem zadowolony z gry i już od czwartku ponowna szansa na dobry występ w Portugalii na turnieju z cyklu Challenge Tour Open the Portugal. Zapraszam serdecznie do śledzenia wyników i trzymania za mnie kciuków” – napisał na swoim facebooku Adrian Meronk, dla którego był to najlepszy start w sezonie.

Po pierwszej rundzie (67) Adrian znalazł się w czołówce klasyfikacji. Kolejne dni to 70, 76 i 71 uderzeń. Ostatecznie z sumą 284 (-4) uplasował się na 23 pozycji.

Do udanych należy również występ drugiego z Polaków. Mateusz Gradecki jednym uderzeniem (70, 75) przeszedł cuta i awansował do dalszej części zawodów. Z wynikiem końcowym 292 (+4) zakończył rywalizacje na 60 miejscu.

Zwyciężył Szwed Oscar Lengden (273, -15).

Kolejny punkt na mapie tegorocznego Challenge Tour znajduje się na polu Morgado G&CC, gdzie zostanie rozegrana 56 edycja Open de Portugal. Turniej był częścią European Tour w latach 1973-2010. W zeszłym roku powrócił jako wspólne wydarzenie European Tour i Challenge Tour, a od tego sezonu pozostanie w harmonogramie II ligi.

Livescoring Open de Portugal będzie dostępny TUTAJ.

Wyniki Challenge de España TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. K. Musiejczuk

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni