Mistrzostwa Polski Seniorów 2022 fot. Strzały na fairwayu

PETR CHAJDA I RHEA WIATR MISTRZAMI POLSKI SENIORÓW

Czech Petr Chajda triumfował w międzynarodowych mistrzostwach Polski seniorów, które rozegrano w Kalinowych Polach. Najlepszą seniorką została Rhea Wiatr.

Chajda, reprezentujący Black Bridge Golf Club, od pierwszej rundy plasował się w czołówce. W sobotę objął samodzielne prowadzenie i nie oddał go do końca. Zwyciężył z wynikiem  +14, po rundach 76, 76 i 78.

Srebro klasyfikacji międzynarodowej, a złoto w krajowej, wywalczył Bogdan Bigus (Business Golf Club), z +18. W kolejnych dniach notował 76, 78 i 80 uderzeń.

Brązowy medal zdobył Szkot Anthony Kerr (Sierra Golf Club), finiszujący z +21, po rundach na 76, 81, 80.

W klasyfikacji krajowej drugie miejsce zajął Lech Sokołowski (Sierra GC), a trzecie Paweł Wyrzykowski (GP Józefów).

W niedzielnym finale panowała niezwykle gorąca atmosfera… i to dosłownie. Było upalnie oraz niezwykle duszno, a temperatura przekraczała 37 stopni w cieniu.

 

W gronie kobiet, w takich warunkach najlepiej poradziła sobie Rhea Wiatr ze SPACE Golf & Friends Club. Wywalczyła złoto ze sporą przewagą nad rywalkami, z wynikiem +36 (83, 88, 81), a druga na podium Dorota Ciesielska (Royal GC Wilanów) traciła do niej dziesięć uderzeń. Brąz wywalczyła Iwona Sławińska-Zamirowska (Gradi GC) z kolejnymi dziesięcioma strzałami straty.

W klasyfikacji netto najlepsza wśród kobiet okazała się Sławomira Konieczna (Gorzowski KG Zawarcie), a wśród mężczyzn triumfował  Andrzej Bagiński (Sierra GC).

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Kalinowe Pola, 17-19 czerwca 2022
medaliści
1. Petr Chajda (Czechy)
2. Bogdan Bigus (Business Golf Club)
3. Anthony Kerr (Sierra Golf Club)

medalistki
1. Rhea Wiatr (SPACE Golf & Friends Club)
2. Dorota Ciesielska (Royal GC Wilanów)
3. Iwona Sławińska-Zamirowska (Gradi GC)

 

Źródło: PZG

Pełne wyniki TUTAJ

fot. Strzały na fairwayu

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni