Canon Pro Golf Series znowu zagra w Polsce!

Kiedy rok temu, w jednym turnieju w Polsce spotkali się: zwycięzca Masters – Ian Woosnam, wschodzące gwiazdy europejskiego golfa – Eddie Pepperell i Romain Langasque, oraz najlepszy polski golfista – Adrian Meronk , a wszystko rozpoczynał niesamowity występ Trick Shot Boys – oznaczało to jedno – to musiał być Canon Pro Golf Series! W tym roku impreza wraca do Polski, z nowymi legendami europejskiego golfa.

Gwiazdy golfa światowego formatu, znamienici goście, których łączy pasja do tej dyscypliny, turnieje pokazowe, a przede wszystkim dobra zabawa, to wyróżniki turnieju Canon Pro Golf Series, który rok temu obchodził okrągłe 20 lat działalności.
To jeden z najstarszych golfowych programów korporacyjnych w Europie. Do tej pory w 20 krajach świata, odbyło się ponad 200 edycji tej imprezy, a wzięło w niej udział około 12 tysięcy uczestników zapraszanych przez firmę Canon!
Lista gości specjalnych, którzy na przestrzeni lat uświetniali tę imprezę jest naprawdę imponująca. Mistrzowskie nazwiska takie jak: Seve Ballesteros, Gary Player, Colin Montgomerie, Sam Torrance Laura Davies, Martin Kaymer, Annika Sorentstam, Padraig Harrington, czy właśnie Ian Woosnam – mówią same za siebie!
Iain Maxwell, dyrektor zarządzający Canon Polska oraz zapalony golfista, podczas ceremonii zakończenia pierwszej polskiej edycji turnieju, zapowiedział za rok ponowną edycję Canon Pro Golf Series w Polsce. Słowa dotrzymał i już 4 czerwca, na polu w Sobieniach do akcji wkroczą prawdziwe znakomitości : Sam Torrance, Thomas Bjorn i oczywiście Adrian Meronk!
SAM TORRANCE


Utytułowany szkocki golfista, który może pochwalić się udziałem w największej liczbie turniejów European Tour. W swojej rozpoczętej w 1970 roku profesjonalnej karierze, odniósł aż 44 turniejowe zwycięstwa. Ośmiokrotnie był członkiem drużyny Ryder Cup, a w 2002 roku pełnił zaszczytną funkcję kapitana zwycięskiej drużyny. Trzykrotnie wygrywał European Senior Tour Order of Merit. Aktualnie, okazjonalnie bierze on udział w turniejach seniorskich, pracuje również jako komentator sportowy, jest gospodarzem korporacyjnych turniejów golfowych oraz zajmuje się projektowanie pól golfowych.

THOMAS BJORN „The Great Dane”


Kapitan tegorocznej europejskiej drużyny Ryder Cup! W swojej dotychczasowej karierze, datowanej od 1993 roku, zanotował w sumie 21 zwycięstw na całym świecie, z czego aż 15 z nich – w turniejach European Tour. Niesamowite 94 razy uplasował się w pierwszej dziesiątce turniejów European Tour. Przez 10 lat pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu European Tour. Jako pierwszy przedstawiciel Skandynawii został kapitanem drużyny Ryder Cup. Wcześniej czterokrotnie pełnił funkcję wicekapitana oraz trzykrotnie był członkiem zwycięskiej drużyny, w latach:1997, 2002 i 2014.

ADRIAN MERONK


Adriana nikomu przedstawiać nie trzeba. Zawsze uśmiechnięty, zawsze potwornie daleko uderzający piłkę i zawsze skory do ustrzelenia szalonej liczby birdie! To najlepszy polski golfista, odnoszący sukcesy w świecie profesjonalnego golfa i zawodowy gracz od 2016 roku. Jako amator był liderem reprezentacji narodowej, sklasyfikowanym na ósmym miejscu w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR). Jest członkiem PGA Polska, grającym w tym roku zarówno na Challenge Tour oraz European Tour.
Canon Pro Golf Series oprócz gwiazd to również pełen atrakcji harmonogram, skierowany zarówno do zaawansowanych golfistów oraz tych dopiero wkraczających w świat golfa. Dlatego bardzo ważnym elementem całego wydarzenia jest akademia golfa, podczas której zaproszeni goście, często po raz pierwszy, próbują swoich sił w nowej dla siebie dyscyplinie sportu.
Wyróżnikiem turnieju, oprócz udziału gwiazd jest ciekawy format rozgrywek – drive scramble & team stableford, który pozwala na rywalizację w luźnej atmosferze i łatwą integrację amatorów i zawodowców.
Pierwszą polską edycję wygrała drużyna w składzie: Anna Pytkowska, Andrzej Grandys i Zbigniew Reszka, którą wspierał niezawodny Adrian Meronk.

Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w czerwcu!

https://www.canon.pl/canon-pro-golf-day/

 

Zdjęcia: Canon Pro Golf Series

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni