RBC Canadian Open.

Nie zwalniamy tempa po Memorial Tournament. Od czwartku rusza RBC Canadian Open! To turniej z ogromnymi tradycjami, trzeci najstarszy, wciąż rozgrywany turniej naszego globu, po The Open i US Open! Obrońcą tytułu jest Dustin Johnson, a zobaczymy tam również mistrza PGA Championship – Brooksa Koepkę.

Historia Canadian Open to już budzące respekt 115 lat! Pierwsza edycja turnieju miała miejsce w 1904 roku. Pierwsze The Open rozegrano w 1860 roku, a US Open w 1895. Widać wyraźnie jak dostojny turniej przyjdzie nam oglądać w tym tygodniu.

 

 

Oczywiście na przestrzeni tak wielu lat zmieniały się zarówno pola na jakich rozgrywane były te Narodowe Mistrzostwa Kanady oraz zmieniały się też nazwy, ze względu na różnych sponsorów tytularnych. Podstawa jednak zawsze była ta sama, dumna i przywodząca na myśl ogromny prestiż – Canadian Open.

 

 

Wśród zwycięzców tego szacownego turnieju mamy między innymi takie legendy jak: Tommy Armour, Walter Hagen, Sam Snead, Byron Nelson, George Fazio, Bobby Locke, Arnold Palmer, Billy Casper, Lee Trevino czy Bruce Lietzke. Spośród tych bardziej współczesnych gigantów zwyciężali tutaj, między innymi: Greg Norman, Curtis Strange, Nick Price, Mark O’Meara, Tiger Woods, Vijay Singh, Jim „58” Furyk i Jason Day! Canadian Open uważane jest za najbardziej prestiżowy turniej, nigdy nie wygrany przez Jacka Nicklausa!

Do wybuchu I Wojny Światowej zwyciężali tutaj tylko Kanadyjczycy (7), Anglicy (2) i raz Amerykanin. Po I Wojnie Światowej Kanadyjczyk wpisał się na listę zwycięzców … RAZ! To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w 1954 roku, a jego autorem był Pat Fletcher!

W całej historii Canadian Open nacją, która zdominowała listę zwycięzców byli Amerykanie, którzy tryumfowali tutaj 73 razy! Drugie miejsce, z ośmioma wygranymi, dzielą: Anglicy, Australijczycy i Kanadyjczycy.  Od wspomnianego 1954 roku Kanada bezskutecznie stara się ponownie zapisać na liście zwycięzców swojego rodaka. W 2004 roku bardzo blisko pełni szczęścia był zwycięzca Masters z 2203 roku – Mike Weir. Niestety pokonał go dopiero w dogrywce, reprezentujący Fiji- Vijay Singh! W tym roku Kanada wystawia do walki dziesięciu graczy, wśród których zagrają m.in.:  Corey Conners, Mackenzie Hughes, Adam „59” Hadwin i wspomniany – Mike Weir!

 

 

Turniej rozegrany zostanie tym razem w Hamilton Golf & Country Club, jednym z najbardziej szanowanych klubów golfowych w Kanadzie. To parkowe pole to zaprojektował  Harry S. Colt, a otwarte zostało w 1915 roku. Do tej pory rozegrano tam pięć edycji Canadian Open.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1136346955364282368

 

Rok temu triumfatorem Canadian Open został Dustin Johnson, który na polu – Glen Abbey Golf Course, z wynikiem (-23) zwyciężał z trzypunktową przewagą nad Koreańczykami Meen-Whee Kimem i Byeong Hun Anem.

 

 

W tegorocznej edycji zagrają również m.in.: Brooks Koepka, Rory McIlroy, Sergio Garcia, Bubba Watson, Justin Thomas, Jim Furyk, Luke Donald, Padraig Harrington, Zach Johnson, Danny Lee, Graeme McDowell, Danny Willett, czy Keegan Bradley.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1135700945323667456

 

Transmisje w Golf Channel Polska: codziennie od 21.00 do północy!

Komentują: Krzysztof Rawa & Piotr du Château

 

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni