Cameron Smith. THE PLAYERS Championship. TPC Sawgrass. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Cameron Smith mistrzem THE PLAYERS

Cameron Smith triumfował w THE PLAYERS Championship. To jego największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze, za które otrzymał największy czek w historii, oferowany za wygranie turnieju golfowego, opiewający na  nieco surrealistyczną kwotę 3.6 miliona dolarów.

Brak opisu.

Po drodze po swój piąty triumf PGA TOUR rozegrał absolutnie niezwykłą rundę 66, w której birdie wpadały seriami. Najpierw cztery z rzędu, na pierwszych czterech dołkach. Odsapnął i dorzucił kolejny na szóstce. Następnie nastąpiła niefortunna passa trzech bogeyów, od siódmego do dziewiątego dołka, która płynnie zamieniła się w drugą serię czterech birdie, rozpoczynającą się od dziesiątego dołka.

Brak opisu.

Na postrach budzącej siedemnastce Cameron zagrał absolutnie niesamowite uderzenie. Wcale nie musząc grać ryzykownie na birdie, z wydawać by się mogło komfortową przewagą dwóch uderzeń na koncie, wkręcił piłkę między prawą krawędź greenu, a flagę umieszczoną kilka metrów od tejże krawędzi. Nie trzeba dodawać, że trafił następnie soczystego birdie. Po turnieju okazało się, że zamiar był nieco inny: „Skłamałbym, jeśli powiedziałbym, że tam celowałem. Celowałem jakieś dziesięć stóp na lewo.”

Nie zmienia to faktu, że uderzenie i putt były po prostu genialne.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Na osiemnastce, kiedy wydawało się, że sytuacja jest dość oczywista, zagrał drive na prawo, pomiędzy drzewa.

Brak opisu.

Stamtąd planował rozważnie i bezpiecznie wybić na fairway, jednak zagrał  za mocno, piłka odbiła się kilka razy na fairwayu, a następnie wtoczyła  do wody.

Brak opisu.

Upuścił piłkę, doliczył karę i wykonał kolejne niesamowite uderzenie, umieszczając piłkę niecały metr od flagi, ratując prawdopodobnie najlepszy i najcenniejszy bogey w swojej karierze.

28 – letni Australijczyk wygrał z jednym uderzeniem przewagi przed grającym w ostatniej grupie, goniącym go Anirbanem Lahirim, który również zaliczył birdie na dołku siedemnastym, a na osiemnastce potrzebował kolejnego, żeby wymusić dogrywkę.

Na trzecim miejscu finiszował Paul Casey, czwarty był Kevin Kisner, a piąty Keegan Bradley.

https://twitter.com/PGATOUR/status/1503480182472118274?s=20&t=u2e5WupLOGxFEmSjSNlPBg

Cameron dorzucił jeszcze jeden niezwykły rekord do kolekcji. W czasie całego turnieju wykonał zaledwie 101 puttów – najmniej w historii, w wykonaniu zwycięzcy The Players.

„To wspaniałe. Zajmie trochę czasu, zanim to do mnie dotrze, tak myślę. Miałem tutaj mnóstwo fanów, którzy mi kibicowali.”

Brak opisu.

Tegoroczny THE PLAYERS trwał aż pięć dni, ze względu na ciężką przeprawę, którą zafundowała pogoda. Straty czasowe z czwartku, piątku i soboty ledwo udało się nadrobić w poniedziałek, a w pewnym momencie mówiło się nawet o możliwości kończenia turnieju we wtorek.

W ostatnie dwa dni trafione zostały dwa hole-in-one! Oba w rundzie trzeciej.

Pierwszym popisał się w niedzielę Shane Lowry, który dokonał tej sztuki na siedemnastce, trafiając do dołka ze 113 metrów.

W poniedziałek Viktor Hovland, z dwustu metrów wcelował prosto do dołka nr 8, kończąc rano trzecią rundę.

Również w poniedziałek Dustin Johnson wyrównał rekord pola 63, awansując na siódme miejsce, meldując się dopiero drugi raz w TOP 10 w trzynastu występach w The Players.

Ciekawą koncepcję na rundę finałową zademonstrował Russell Henley, grając doubla i albatrosa na swoich dwóch pierwszych dołkach, dorzucając jeszcze dwa birdie, eagla i bogeya …

PGA TOUR wspiera Ukrainę.

 

*

Życzenia z okazji zbliżających się piątych urodzin Golf Channel Polska złożył komisarz PGA TOUR – Jay Monahan!

 

 

The Players jest również okazją do spotkań międzynarodowych partnerów PGA Tour.

Brak opisu.

Na miejscu był przewodniczący Rady Nadzorczej Golf Channel Polska – Marek Sowa, który rozmawiał z partnerami stacji – PGA Tour, NBC Universal / Golf Channel, Discovery, DP World Tour.

Brak opisu.

 

Ze względu na poniedziałkowe zakończenie, premierowe PODSUMOWANIE turnieju

planowane jest na środę, o godzinie 18.00.

 

Materiały wizualne wprost z THE PLAYERS: Marek Sowa

 

*

 

W tym tygodniu zapraszamy na turniej PGA TOUR – Valspar Championship,

rozgrywany na polu Copperhead w Innisbrook Resort.

TRANSMISJE od czwartku do niedzieli od 19:00 do 23:00

Komentuje: Jacek Person

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni