Kevin Kisner. Rocket Mortgage Classic. Detroit Golf Club. July 2021. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Zwycięzcy tygodnia: Calum Hill i Kevin Kisner

W niedzielę Calum Hill zwyciężał po raz pierwszy na European Tour, a Kevin Kisner zdobył swoje czwarte trofeum PGA TOUR, wygrywając pierwszy raz w dogrywce, po wcześniejszych pięciu bezskutecznych próbach.

*

W Sedgefield Country Club doszło do niecodziennych wydarzeń. Nie dość, ze decydowały się losy wielu zawodników i tego czy uplasują się oni w pierwszej 125 rankingu FedEx Cup i zagrają w pierwszym turnieju fazy PlayOffs, to jeszcze zwycięzca wyłoniony został w sześcioosobowej dogrywce.

Kevin Kisner, który finiszował w każdej z trzech ostatnich edycji Wyndham Championship w najlepszej dziesiątce, w końcu tam zwyciężył, trafiając birdie z niecałego metra na drugim dołku dogrywki.

Wygrana dała mu awans do fazy PlayOffs ósmy rok z rzędu, gdzie awansuje z 29 pozycji, ze sporą szansą na awans do Tour Championship, w którym zwycięzca zgarnie 15 milionów dolarów.

Była to czwarta wygrana PGA TOUR na koncie Kisnera i przełamanie dotychczasowej złej passy w dogrywkach, gdzie walczył wcześniej już pięciokrotnie, ostatnio w ubiegłorocznym RSM Classic  i dopiero zwycięstwo w Wyndham Championship odczarowało tę statystykę.

To dopiero trzecia sześcioosobowa dogrywka w historii PGA TOUR, po 2001 Genesis Invitational i 1994 Byron Nelson Championship. Tym razem zacięty opór przyszłemu zwycięzcy stawili: Adam Scott, Si Woo Kim, Roger Sloan, Kevin Na i Branden Grace.

Miejscem siódmym podzielili się Webb Simpson, Kevin Streelman i Russel Henley, który prowadził po każdej z trzech pierwszych rund, robiąc trzy putty na ostatnim greenie, pudłując z niecałego metra i nie wchodząc tym samym do dogrywki oraz tracąc ostatnią szansę na awans do pierwszego turnieju fazy PlayOffs – The Northern Trust.

Po Wyndham Championship poznaliśmy dziesięciu najlepszych graczy sezonu zasadniczego PGA TOUR.

Poznaliśmy również 25 szczęśliwych zdobywców przepustek na PGA TOUR, które wywalczyli oni na Korn Ferry Tour!

https://twitter.com/PGATOUR/status/1427359513565286420?s=20

*

Calum Hill utrzymał nerwy na wodzy zdobywając w London Golf Club swoje najcenniejsze trofeum w dotychczasowej karierze zawodowej. Do tej pory triumfował już trzykrotnie na Challenge Tour dwa i trzy lata temu, a rok wcześniej, dwukrotnie w zawodach niższej rangi w USA.

Cazoo Classic jest jego pierwszym zwycięstwem European Tour i pierwszym wywalczonym w Anglii. 26 – letni Szkot, występujący podobnie jak Adrian Meronk drugi sezon na European Tour, grał w niedzielę w grupie finałowej  po raz drugi z rzędu, po tym jak zajął czwarte miejsce tydzień temu, w szkockim Hero Open.

W pewnym momencie pierwszej dziewiątki rundy finałowej remisowało ze sobą aż czterech graczy, jednak 33 uderzenia na ostatnich dziewięciu dołkach, runda 67 i rezultat -16 dały Szkotowi jednopunktową wygraną nad Francuzem Alexandrem Levy, który finiszował fantastycznym wynikiem 64.

Anglicy Richard Bland i Callum Shinkwin, Walijczyk Jamie Donaldson i lider po 54 dołkach, Duńczyk Rasmus Højgaard kończyli z wynikiem -14, uderzenie przed Holendrem Larsem van Meijelem.

Tydzień temu Hill przegrał w końcówce Hero Open ze swoim szkockim kolegą – Grantem Forrestem, dla którego również była to pierwsza wygrana European Tour. Teraz zwyciężał Calum i było to pierwsze od października 2014 roku zwycięstwo tydzień po tygodniu w wykonaniu Szkotów – którzy tym samym wygrywali po raz pierwszy w swoich karierach European Tour.

Calum od samego początku typowany był do zwycięstwa na European Tour po tym jak przeszedł przez cut w swoim debiucie w US Open Championship,  w 2018 roku i wygraniu na Challenge Tour w tym samym sezonie.

Tak podsumowywał swoją pierwszą wygraną European Tour: „Zdołałem okiełznać emocje i skupiać się tylko na kolejnych uderzeniach bez wychodzenia do przodu. Zdecydowanie czułem presję, ale udało się ją kontrolować”.

 

*

 

W tym tygodniu przenosimy się na pierwszy turniej fazy PlayOffs FedEx CupThe Northern Trust i turniej European Tour – D+D Real Czech Masters – gdzie po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Tokio zagra Adrian Meronk.

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1422926448990556163?s=20

 

Czwartek i piątek: 

D+D Real Czech Masters – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 20:00

The NORTHERN TRUST – runda 1 i 2 (LIVE) 20:00 – 00:00

Sobota:

D+D Real Czech Masters – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:00

The NORTHERN TRUST – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

Niedziela:

D+D Real Czech Masters – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

The NORTHERN TRUST – finał (LIVE) 20:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni