Były Caddie Ko: “Ona musi się obudzić”

Kilka dni po utracie pracy, caddie Gary Matthews dostał cucącą radę od swojej byłej szefowej, Lydii Ko.

Matthew był caddim Ko jedynie przez dziewięć turniejów i został zwolniony po tym jak Ko skończyła na drugim miejscu na Lotte Championship. Zwalnianie się nie kończy, trend typowy dla Ko, która w wieku 19 lat „przerobiła” dziewięciu caddich.

Podczas, gdy Ko nie wygrała z Matthewsem „na torbie”, utrzymała swoją pozycję w Rankingu Rolexa. Po swym zwolnieniu, Matthews zgodził się opisać tę sytuację w wywiadzie z Golf Digest.

„Życzę jej jak najlepiej, lecz już tyle razy zmieniała caddiego, musi się trochę obudzić, jeśli chodzi o relacje caddie-gracz”, powiedział Matthews. „W innym wypadku będzie to robiła dalej”.

Zmiana Matthewsa przez Ko była jedną z kilku znaczących zmian, których dokonała w zeszłym roku, z racji tego, że 2017 rok zaczęła z nowym sprzętem i trenerem. Matthews, który caddiował na PGA TOUR dla takich graczy jak Sergio Garcia oraz Anthony Kim, powiedział, że w sumie, to został zwolniony już po 11 miejscu Ko na ANA Inspiration, lecz powiedziała mu, że będzie mógł pracować jeszcze w następnym turnieju na Hawajach.

„Jeśli mam być szczery, brakuje w tej drużynie komunikacji. Nigdy nic nie wiadomo i nikt nic nie mówi”, powiedział Matthew. „Pomyślałem sobie, że nigdy w ciągu tych 19 lat nie zostałem zwolniony, by dalej pracować z danym graczem. Co było dla mnie dziwne, bardzo dobrze nam się pracowało na Hawajach. Komunikacja i wszystko inne były fenomenalne”.

Przewiduje się, że Ko wystartuje na Volunteers of America Texas Shootour pod koniec tego miesiąca. Jej drużyna nadal poszukuje caddiego, który zastąpi Matthewsa”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

RÓŻNOŚCI
Partnerzy oficjalni