Bryson wraca do Las Vegas.

W tym tygodniu przenosimy się do Las Vegas, na Shriners Hospitals for Children Open. Obrońcą tytułu będzie Bryson DeChambeau, który rok temu sięgał tam  po czwarty tytuł PGA TOUR na przestrzeni zaledwie dwunastu  miesięcy i piąty w karierze. Bryson DeChambeau to gracz nietuzinkowy. Szalony naukowiec, geniusz, tytan pracy, rewolucjonista, odkrywca. Nazywany pieszczotliwie The Golfing Machine – ze względu na książkę Homera Kelley’a, która jest jego biblią golfa.

Wymyślił sobie, że woli grać żelazami tej samej długości. Dla poprawy wyników na greenach postanowił sięgnąć po mały cyrkiel – wynalazek znany ludzkości tysiące lat, jednak nigdy wcześniej nie zaprzęgnięty do takiej roli. W pewnym momencie zapragnął puttować, ustawiając się na wprost dołka, z piłką na prawo od prawego buta, trochę przypominając w swoich wysiłkach gracza w krokieta, jednak w wersji jeszcze dziwniejszej od oryginału.

 

 

Jego wynalazki spędzają sen z powiek władzom golfowym, komitetom sędziowskim, włodarzom golfa, purystom naszej ukochanej dyscypliny. Jego pracujący na wysokich obrotach super umysł innowatora i wynalazcy lubi wymyślić akurat coś takiego, co najlepiej jest szybko zakazać. Chociażby tak na wszelki wypadek, żeby nie było niepotrzebnego fermentu, zgorszenia i kłopotu.

Jego niespieszna gra wywołuje masę kontrowersji i komentarzy, w tym przede wszystkim trzykrotnego zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych – Brooksa Koepki, który znany jest z tego, że nie ma żadnego problemu z wypowiadaniem się prosto z mostu i bez ogródek w kwestiach uznawanych przez innych za temat tabu.

 

 

Ten innowacyjny, niespieszny  26-latek, grający zawsze w gustownym kaszkiecie oprócz pięciu zwycięstw na PGA TOUR, ma na swoim koncie świetlaną przyszłość i start w swoim pierwszym Ryder Cup, na podparyskim Le Golf National.

Rok temu na polu TPC Summerlin Bryson pokonał jednym uderzeniem obrońcę tytułu – Patricka Cantleya, trafiając putt na niesamowitego eagla z ponad 18 metrów. Po drodze sytuacja zmieniała się dynamicznie, kiedy aż czterech graczy współprowadziło w turnieju na drugiej dziewiątce, w tym Cantlay, który zrobił bogeya na 17 dołku.

 

 

Oprócz Brysona i Patricka w tegorocznym Shriners Hospitals for Children Open zagrają m.in.: Phil Mickelson, Adam Scott, Brooks i Chase Koepka, Bubba Watson, Cameron Champ, Matthew Wolff, Collin Morikawa, Joaquin Niemann, 17-latek – Akshay Bhatia, Sebastián Muñoz, Cameron Smith, Tony Finau, Gary Woodland, Mr.58-Jim Furyk, Aaron Baddeley, Nick Watney.

 

 

Transmisje w Golf Channel Polska: czwartek i piątek, 22.00-02.00/ sobota i niedziela, 23.00-02.00.

 

 

Komentuje: Mastro Jacek Person

Napisała: Kasia Nieciak

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni