HILTON HEAD ISLAND, SC – APRIL 16: Wesley Bryan celebrates with the trophy after winning the 2017 RBC Heritage at Harbour Town Golf Links during the final round on April 16, 2017 in Hilton Head Island, South Carolina. (Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Bryan wywalczył swe pierwsze zwycięstwo na RBC Heritage

To była szalona końcówka na RBC Heritage, lecz ostatecznie turniej koronował kolejnego debiutanta. Oto jak skończyły się wydarzenia w Harbour Town, gdzie Wesley Bryan szarżował, żeby dołączyć do grona zwycięzców:

Tabela: Wesley Bryan (-13), Luke Donald (-12), Patrick Cantlay (-11), Ollie Schniederjans (-11), William McGirt (-11)

Co to oznacza: Bryan zaczął rundę cztery uderzenia za liderem, lecz cztery birdie z rzędu na pierwszej dziewiątce wrzuciły go w wir rywalizacji, a kolejne dwa na drugiej dziewiątce przesunęły go na szczyt tabeli. Po wygraniu trzech turniejów Web.com w zeszłym roku i zdobyciu karty PGA TOUR, Bryan grał solidnie w swojej początkującej karierze, a teraz ma na koncie pierwsze zwycięstwo na wielkiej scenie. Bryan został pierwszym zawodnikiem z Północnej Karoliny, który wygrał ten turniej. Dorastał niedaleko Augusta National, a teraz dostał pierwsze zaproszenie na Masters. Dla Donalda to kolejne bliskie otarcie się o zwycięstwo na turnieju, w którym regularnie bierze udział, i którego jeszcze nigdy nie wygrał.

Runda dnia: Matt Kuchar zrobił wielki skok w finałowej rundzie po raz drugi z rzędu, tym razem przesuwając się o 50 miejsc, z zamykającą rundą (64). Kuchar zagrał eagle na drugim dołku (par-5) i dodał do tego trzy wczesne birdie, aby skończyć dziewiątkę z wynikiem (31). Następnie dodał do tego trzy kolejne birdie w drugiej połowie. Po zaczęciu rundy na prawie ostatnim miejscu, Kuchar odrobił straty i zremisował na 11 miejscu.

Najlepsi z reszty: Bryan zagrał bogeya na trzecim dołku, lecz odbił się z czterema birdie z rzędu na dołkach 4-7. Był w centrum zgrupowania graczy, blisko szczytu tabeli, lecz po tym jak trafił putt z prawie 3,5 metra na 13 dołku, a następnie celnego wedga na 15, po raz pierwszy zdobył solowe prowadzenie – pozycja, której już nie stracił. Po trzech zamykających puttach, zagrał rundę -4 (67)

Największy zawód: Jason Dufner zaczął rundę z 1-uderzeniowym prowadzeniem, lecz szybko wypadł z rywalizacji na początku kończącej dziewiątki. Nieudane zagranie na 13 dołku, doprowadziło do podwójnego bogeya, a kiedy Dufner trafił do wody z kolejnego tee, wypadł już z gry. Birdie na 2 dołku, okazał się być jego jedynym birdie w rundzie, a kolejne 16 dolków zagrał +6, przez co spadł na 11 miejsce ex aequo.

Uderzenie dnia: Utrzymując 1-uderzeniową przewagę nad Donaldem, Bryan trafił na fairway, a po drugim uderzeniu znalazł się 10 metrów od dołka. Dwa putty później był zwycięzcą na PGA TOUR.

Cytat dnia: „Ze wszystkich możliwych miejsc, tu akurat wygrywam pierwszy turniej? Z pewnością zapamiętam to na bardzo długo”. – Bryan

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni