Zdjęcie: Tyler Lecka/Getty Images

Bryan ma szanse na więcej zaproszeń na turnieje Wielkiego Szlema, dzięki OWGR

Przełomowe zwycięstwo Bryana Wesleya na RBC Heritage zagwarantowało mu miejsce w PGA Championship w 2017 oraz Masters w 2018. Lecz jego równoczesne podniesienie się w Official World Golf Rankings, może mu dostarczyć wstęp na więcej dużych turniejów.

Bryan podskoczyłz 73 na 37 miejsce na świecie, po tym jak ledwo pokonał Luke’a Donalda na Harbour Town Golf Links, stając się pierwszym graczem urodzonym w Augusta, Ga., który znalazł się w pierwszej 50 OWGR. Jeżeli zostanie w pierwszej 60 do 22 maja, będzie automatycznie zakwalifikowany do U.S. Open na Erin Hills, oraz musi pozostać w najlepszej 50 do 29 maja, aby się dostać na The Open tego lata na Royal Birkdale:

Z pewnością jest to zachęcająca myśl dla Bryana, który jeszcze nigdy nie grał w turnieju Wielkiego Szlema, oraz, który zadebiutował na FedEx St. Jude Classic mniej niż rok temu.

Po kolejnym bliskim starciu na Hilton Head Island, Donald przesunął się o 27 pozycji na 69 miejsce w najnowszych rankingach. Trzecie miejsce Patricka Cantlaya przesunęło go z 214 miejsca na 131, a Ollie Schniederjans skoczył z nr 136 na 102, po dorównaniu Cantlayowi. McGirt, który również skończył na trzecim miejscu przesunął się z 50 miejsca na 44.

Jedyna zmiana w pierwszej dziesiątce była na 10 miejscu, gdzie Adam Scott, przeskoczył Justina Thomasa o 0,021 punktu, zgodnie z wzorami matematycznymi.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni