Bracia Koepka mają inny styl gry, lecz ten sam cel

AVONDALE, La – Kiedy PGA TOUR ogłosiło zeszłej jesieni, że Zurich Classic stanie się turniejem drużynowym, Brooks Koepka od razu pomyślał o konkretnym zawodniku – swoim bracie, Chasie.

 

Brooks jest zwycięzcą turniejów TOUR i graczem amerykańskiej drużyny w Ryder Cup, lecz jego 23-letni brat Chase też się ma czym pochwalić – pobił ostatnio rekord zwycięstw Uniwersytetu South Florida, czym zapewnił sobie udział w European Challenge Tour w tym sezonie.

 

Bracia będą grali razem w czwartek, w obecności co najmniej tuzina członków rodziny i przyjaciół.

 

„Taki scenariusz nawet by mi się nie przyśnił” – powiedział ojciec chłopców, Bob. „To, żeby oglądać, jak synowie grają jako drużyna, jest marzeniem każdego ojca”.

 

Mają zupełnie inny styl gry. Brooks ma 1,82 metra wzrostu, waży 82 kg i jest znany jako „najdłuższy” (i najdzikszy) zawodnik na TOUR. Chase ma 1,73 metra wzrostu, waży 70 kg i musi polegać na swojej celnej grze driverem oraz wedgem.

 

Brooks chwalił się, że jego młodszy brat gra coraz dalej z tee, uderzając na około 270 metrów, przez co we wtorek nadążał za „daleko uderzającą” grupą, w której skład wchodzili Bubba Watson i J.B. Holmes. „Jak na jego rozmiary, uderza dość daleko” – stwierdził.

 

Brooks zażartował tydzień temu, że on i Chase mogą w Zurich Classic albo świetnie współgrać, albo się pozabijać już na drugim dołku. Tymi słowami nie nawiązywał jednak do swoich doświadczeń. „Po prostu wiem, że gdy jego pierwsze uderzenie wyląduje przed drzewem, będę się czuł naprawdę źle” – powiedział Brooks. „On jest przyzwyczajony do trafiania w fairwaye, do uderzania tuż obok dołka, oraz trafiania puttów, podczas gdy ja jestem znany z „lekkiego” rozrzutu z tee”.

 

„To będzie interesujące. Nie mogę się doczekać. Będzie dużo zabawy. Myślę, że nie będziemy mieć ze sobą żadnych problemów”.

 

Chase stwierdził: „Znamy swoje style gry tak dobrze, że myślę, że uda nam się je dopasować”.

Koepka zagrali dziewięć dołków we wtorek, żeby wypracować strategię. Chociaż mieszkają razem w Tequesta, bracia mają inny harmonogram podróży i raczej więcej ze sobą trenują, niż grają oficjalnych rund. Brooks powiedział, że w tych samych zawodach grali tylko raz, na kwalifikacjach do U.S. Amateur.

 

„Myślę, że uda nam się to wygrać” – powiedział Brooks. „Nie będę zaskoczony, jeżeli w niedzielę będziemy zwycięzcami”.

Autor: Ryan Lavner; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni