BogiGolf ponownie rusza w Polskę z profesjonalnym fittingiem kijów

Artykuł sponsorowany

Początek roku to na rynku kijów golfowych zawsze gorący okres. Większość największych producentów właśnie wtedy wypuszcza na rynek długo oczekiwane przez golfistów i golfistki nowe serie. Tradycją do tej pory było spotkanie uczestników golfowego biznesu i graczy w Orlando na Florydzie, gdzie wszystkie premiery sprzętu golfowego miały swoje oficjalne miejsce. Jednak z wiadomych względów, PGA Merchandise Golf Show 2021 został odwołany i odbędzie się wirtualnie. Co zatem czeka nas w 2021 roku jeśli chodzi o nowe modele kijów i jakie przełożenie będzie to miało na Waszą grę? Tego dowiecie się z przeglądu nowości, jaki przygotował Michał Bajerski ze sklepu golfowego BogiGolf – specjalista od sprzętu, a szczególnie kijów golfowych i ich fittingu.

Zima, czyli gratka wszystkich fanów golfowych nowinek sprzętowych

Prowadząc sklep golfowy od lat obserwuję, jak niektórzy klienci ze zniecierpliwieniem i uwagą śledzą co roku pojawiające się już od końca października pierwsze przecieki dotyczące nowych kijów. Informacje i zdjęcia, co w torbach na najważniejszych turniejach mają czołowi golfiści z Touru szybko obiegają golfowe serwisy zagranicą. Atmosferę podkręcają także pojawiające się zawsze przed oficjalnymi premierami recenzje czołowych Youtuberów i blogerów golfowych (oczywiście jest to część strategii największych marek). Co roku mamy dzięki temu masę zamówień przedpremierowych na najpopularniejsze kije golfowe, które w sklepie pojawiają się na od lutego do marca.

Fitting kijów golfowych

W styczniu rozpoczynamy też zwykle nasz wyjazdowy cykl Demo Days w całej Polsce. Od kilku lat organizujemy coraz więcej tego typu wydarzeń – w zeszłym roku, mimo pandemii, która ograniczyła sezon o dobre dwa miesiące, pobijając rekord i będąc w aż pięćdziesięciu lokalizacjach. Poza tym na stałe operujemy w naszych centrach fittingu w Siemianowicach i Warszawie – a od tego roku także w Poznaniu na nowym obiekcie Black Water Links. Profesjonalne usługi doboru kijów golfowych – a coraz częściej także ich budowania od podstaw w naszym własnym warsztacie – to najlepsza metoda na poprawę wyników na polu golfowym. Wierzymy, że gra dopasowanym do swojej techniki i zoptymalizowanym pod względem osiągów sprzętem może przynieść korzyści zarówno doświadczonym golfistom, jak i tym dopiero zaczynającym swoją przygodę z tą dyscypliną sportu.

W tym roku z uwagi na pandemię i ciągnące się obostrzenia, nasz cykl będzie nieco opóźniony -wierzymy w start zaraz od początku lutego i szybkie nadrobienie zaległości.

Zapraszamy serdecznie na stronę naszych centrów fittingowych, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach profesjonalnego doboru kijów: www.fittingcenter.pl

Nowe modele kijów golfowych A.D. 2021

Pierwszą oficjalną premierą jest cała seria Ping G425 (pisząc ten artykuł wiem już, że nowe kije są w drodze do naszego sklepu golfowego BogiGolf i nawet brexit nie był w stanie im przeszkodzić 😊
W całości zmienione zostały irony oraz woody. Producent i pierwsze recenzje zgodnie przyznają, że udało się zwiększyć wybaczalność nowych kijów za pomocą szeregu innowacji konstrukcyjnych. Przyczynia się do znaczącej poprawy średnich osiągów i wyników. Jak zwykle Ping nie szafuje przy tym nazwami wymyślanych na komputerach marketingowców nazwami ‘nowych’ technologii, tylko solidnie i całościowo wykonuje swoją robotę, dostarczając doskonałe kije.

19 stycznia ma miejsce premiera nowych TaylorMade SIM2 (specjalnie czekaliśmy z publikacją tego artykułu, żeby nie zajść za skórę surowej polityce informacyjnej tej marki). Jeszcze więcej carbonu dla optymalnego rozkładu masy w nowych główkach w połączeniu ze sprawdzonymi technologiami flagowymi jak Speed Injected Twist Face daje niesamowity efekt i może zachwycać osiągami.

Świat czeka także na nowe rozwiązanie Callawaya, który zaprezentował swoją nową technologię Speed Frame a także zaskoczył wszystkich ‘transferem’ jednego z czołowych golfistów na świecie – Jona Rahma (popularny ‘Rahmbo’ był dotychczas członkiem Team TaylorMade).

Od dwóch, trzech sezonów trendem wśród producentów kijów nie jest już walka o dodatkowe metry odległości – chyba zdali sobie sprawę, że technologicznie doszliśmy niemal do granicy określonej surowymi przepisami R&A i USGA odnośnie konstrukcji i parametrów używanych materiałów. Natomiast trwa walka na całego o osiągnięcie jak najwyższych osiągów poprzez zwiększenie wybaczalności – co najmniej 90% golfistów na świecie to nie maszyny uderzające piłkę za każdym razem środkiem, tylko przeciętni zawodnicy, którzy każdą dodatkową pomoc chętnie przyjmą 😊

Z naszego punktu widzenia, wszelkie nowinki technologicznie są niezwykle ekscytujące i nie możemy się doczekać, kiedy spotkamy się z naszymi klientami na Demo Days i będziemy mogli wspólnie zoptymalizować nowe kije do Waszych indywidualnych preferencji.

 

A już 21 stycznia na fanpage’u Golf Channel Polska zostanie opublikowany konkurs, w którym do wygrania nagrody od BogiGolf. Zapraszamy!

Regulamin konkursu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni