BMW Indoor Invitational powered by TrackMan. 

W dobie pandemii koronawirusa European Tour postanowił zorganizować wirtualne turnieje – BMW Indoor Invitational powered by TrackMan. 

 

 

Turnieje rozgrywane są w domach, ogródkach i innych miejscach treningu zawodników European Tour, a ich podsumowania i najlepsze momenty można zobaczyć w internecie od soboty, po tygodniu w którym rozgrywane są kolejne odsłony. Nagrodą za wygraną w każdym z nich jest $10,000, które zwycięzca przeznacza na wybraną przez niego fundację charytatywną. Do tej pory rozegrano trzy z planowanych pięciu turniejów.

 

Tydzień 1 – Sobota 9 maja: St Andrews, Old Course

Tydzień 2 – Sobota 16 maja: Royal Portrush

Tydzień 3 – Sobota 23 maja: Golfclub München Eichenried

Tydzień 4 – Sobota 30 maja: Real Club Valderrama

Tydzień 5 – Sobota 6 maja: Wentworth

 

W rywalizacji bierze również udział pierwszy Polak na European Tour – Adrian Meronk. Jego najlepszym występem był pierwszy turniej, rozgrywany na Old Course w St.Andrews, gdzie z wynikiem (-3) zajął on, razem z Wilem Besselingiem, miejsce trzecie. Zwyciężył Holender Joost Luiten, który był od nich lepszy o trzy uderzenia.

 

 

W Royal Portrush, dzięki fantastycznej rundzie 64 triumfował Anglik Syme Connor. Adrian zajął tam miejsce dwunaste z wynikiem 71.

 

 

Na terytorium Martina Kaymera, w Golfclub München Eichenried, najlepszy był Holender Wil Besseling, z rundą 69.

 

https://twitter.com/TrackManGolf/status/1264209761140191232?s=20

 

Adrian zajął tam miejsce T 10, które podzielił z duetem – Jason Scrivener i Sebastian Garcia Rodriguez. Szczególne emocje na tym polu wywoływał niesamowity dołek 16 par 4, gdzie da się zagrać pierwszym uderzeniem na otoczony wodą green. Adrian popisał się tam fantastycznym strzałem, po którym jednak zdobył „tylko” birdie, po dwóch puttach, które wylosował mu komputer.

 

 

Więcej zagrań Adriana można zobaczyć tutaj:

 

 

 

Do końca zmagań pozostały jeszcze dwa turnieje. Całą arcyciekawą rywalizację można śledzić na oficjalnej stronie wydarzenia: www.bmw.trackmaninvitational.com i mediach społecznościowych European Tour i TrackMan Golf.

 

Zapraszamy do kibicowania.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni