Feherty

BMW International Open

BMW International Open rozgrywany jest od 1989 roku. Pierwszym zwycięzcą turnieju został David Feherty – znany polskim widzom przede wszystkim jako gospodarz talk show, prezentowanego na antenie Golf Channel Polska. 

 

 

Sobota i niedziela:

BMW International Open – runda 3 (LIVE) 13:30 – 18:00

Travelers Championship – runda 3 (LIVE) 20:00 – 0:00

 

Feherty o pięć uderzeń wyprzedził wówczas swojego najbliższego konkurenta, którym był sam Fred Couples. Rok później również radził sobie całkiem nieźle, przegrywając dopiero w dogrywce z Paulem Azingerem. David zwyciężał w sumie pięciokrotnie na European Tour, po raz ostatni w Iberia Madrid Open, w 1992 roku. Rok wcześniej zagrał w swoim jedynym Ryder Cup, w Kiawah Island Golf Resort, zdobywając w trzech meczach 1.5 punktu i pokonując w niedzielnym singlu Payne’a Stewarta 2&1. Amerykanie pokonali wtedy w dramatycznych okolicznościach drużynę europejską 14.5: 13.5.

Jako gospodarz swojego programu Feherty to marka sama w sobie. Charyzmatyczny, ekscentryczny, doświadczony życiowo, bezczelny w rozmowie – elektryzująca i przyciągająca postać. W niestety już zakończonej serii jego gośćmi były całe tabuny gwiazd golfa i nie tylko, m.in.: Nancy Lopez, Cristie Kerr, Paula Creamer, Suzann Pettersen, John McEnroe, Jack Nicklaus, Rickie Fowler, Brooks Koepka, Bryson DeChambeau, Justin Thomas, Jordan Spieth, Samuel L. Jacksonn, George W. Bush, Tony Finau, czy Louis Oosthuizen.

Turniej toczy się zwykle w okolicach Monachium. Do tej pory areną zmagań były: Golfclub München Eichenried, St. Eurach Land-und-Golfclub, czy Golf Club Gut Lärchenhof – niedaleko Kolonii. Bardzo długo był to jedyny turniej European Tour rozgrywany w Niemczech, do czasu inauguracji w 2015 roku Porsche European Open.

Na liście zwycięzców odnajdziemy też takie sławy jak: Sandy Lyle, Mark McNulty, Frank Nobilo, Miguel Ángel Jiménez, Robert Karlsson, Colin Montgomerie, Thomas Bjørn, John Daly, Lee Westwood, Henrik Stenson, Danny Willett, Ernie Els, Matt Wallace, czy Martin Kaymer.

Jedynymi multitriumfatorami turnieju byli: Paul Azinger, Thomas Bjørn, Pablo Larrazábal i Henrik Stenson, którzy wygrywali tam dwukrotnie. Podobnie jak w poprzedniej edycji turnieju gospodarzem tegorocznej rozgrywki będzie Golfclub München Eichenried.

Rok temu nie miał sobie równych Viktor Hovland, zostając w wieku 23 lat pierwszym norweskim triumfatorem na European Tour. W Golfclub München Eichenried pokonał wówczas dwoma uderzeniami, grającego rundę dnia 64 Martina Kaymera. 

Niestety Viktor nie podjął się w tym roku trudów obrony tytułu, robiąc sobie wolne po U.S. Open, w którym po rundach 70-77 zabrakło mu czterech uderzeń do przejścia przez cut.

golfchannel.pl/?news=viktor

 

W 2019 roku zwyciężał Włoch Andrea Pavan, dla którego był to drugi triumf European Tour, po wygranej rok wcześniej podczas D+D Real Czech Masters. Do zwycięstwa w Monachium konieczna była dogrywka z Anglikiem Matthew Fitzpatrickiem. Ze względu na pandemię, w 2020 roku turniej nie odbył się.

Podobnie jak ostatnio, również tym razem nie zagra Adrian Meronk, ładując baterie do debiutu w The Open. Wystąpi on dopiero w Horizon Irish Open w przyszły w czwartek, następnie w Genesis Scottish Open i w The Open.

#GoMeronk!

*

Zagrają za to m.in.: Billy Horschel, Sergio Garcia, Haotong Li, Victor Perez, Thomas Pieters, Fabrizio Zanotti, Sean Crocker, Oliver Wilson, Sami Välimäki, Lucas Bjerregaard, Thomas Bjorn, David Drysdale, Alejandro Canizares, Alvaro Quiros, Shubhankar Sharma, Francesco Laporta, Jamie Donaldson, Eddie Pepperell, Tapio Pulkkanen, Thriston Lawrence, Victor Dubuisson, Connor Syme, Ross Fisher, Matthew Jordan.

 

*

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

 

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: BMW International Open – runda 1 (RE-LIVE) 18:00 – 21:00

PGA TOUR: Travelers Championship – runda 1 (LIVE) 21:00 – 0:00

 

Sobota i niedziela:

BMW International Open – runda 3 (LIVE) 13:30 – 18:00

Travelers Championship – runda 3 (LIVE) 20:00 – 0:00

Komentuje: Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni