Fot. Jarosław Gaszyński/fotojaga.info

Binowo stawia na kobiety.

W ubiegły wtorek w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona dwóm kobiecym drużynowym turniejom golfowym: Marisa Sgaravatti Trophy i European Ladies Masters Team Championship. Te prestiżowe zawody odbędą się na polu golfowym Binowo Park w dniach 7-12 lipca 2019r.

W dniu 13 lutego na zaproszenie PSGS oraz Binowo Park do Polski przyleciała Prezydent Europejskiej Federacji Stowarzyszenia Golfistek Seniorek (ESLGA) – Alessandra Zoboli. Okazją do zaproszenia szefowej ESLGA była konferencja prasowa zorganizowana przez Binowo Park w hotelu Radisson Blu w Szczecinie. Spotkanie dotyczyło tegorocznego turnieju Marisa Sgaravatti Trophy oraz Ladies Masters Team Championship 2019. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem tych turniejów.

Podczas turnieju Binowo Park gościć będzie reprezentacje golfistek seniorek z 17 państw. Turniej będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: 50+ (Marisa Sgaravatti Trophy) oraz 65+ (Ladies Masters Team Championship). W sumie organizatorzy spodziewają się ok. 150 golfistek oraz osoby towarzyszące. Będzie to jedna z największych imprez golfowych seniorek w Europie.

„Marisa Sgaravatti była wielką pasjonatką golfa – uwielbiała rywalizację ale również społeczny wymiar turniejów golfowych. W takim właśnie duchu – przyjaznej rywalizacji – organizowanę są turnieje Marisa Sgaravatti Trophy oraz Ladies Masters Team Championship” – mówiła podczas konferencji prezydent ESLGA – Alessandra Zoboli.

W konferencji prasowej, oprócz Alessandry Zoboli, udział wzięli: Bogusław Bil – prezes PSGS, Barbara Bobińska – wiceprezes PSGS ds. kobiet oraz jednocześnie kapitan reprezentacji, Sławomir Piński – wiceprezes PSGS oraz dyrektor zarządzający Binowo Park GC., Wioletta Szczepańska – dyrektor zarządzający hotelem Radisson Blu Szczecin.

„Golf w Polsce jest w dalszym ciągu stosunkowo młodą dyscypliną. Jesteśmy pierwszą generacją seniorek w Polsce. Mimo, że gramy w tych europejskich rozgrywkach dopiero od czterech lat, coraz lepiej się w nich odnajdujemy. Ten turniej jest szczególny – ważna jest w nim przede wszystkim przyjacielska atmosfera, propagowanie golfa swojego kraju i przyjaźnie które zawiązują się na wiele lat” – dodała Barbara Bobińska.

Alessandra Zoboli podsumowała, że jest pewna, iż tegoroczna edycja Marisa Sgaravatti Trophy oraz Ladies Masters Team Championship 2019 będzie dobrze zorganizowana i przeprowadzona, a uczestniczki wywiozą ze Szczecina garść pięknych wspomnień, sportowych i nie tylko.

 

Źródło: PZG

Fot. Jarosław Gaszyński/fotojaga.info

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni