PAP/EPA

Billy znowu wygrywa!

Billy znowu wygrywa!

Kiedy podczas THE PLAYERS Championship Billy Horschel nie przeszedł kolejnego, już czwartego z rzędu cuta i ubolewając na tym faktem zawzięcie trenował przed następnym turniejem, jego caddie – Josh Cassel   wypalił znienacka : „ Wiesz co? W przyszłym tygodniu jedziemy do Dallas zagrać w Byron Nelson – i tym razem wygramy ! ”

Kiedy bojowy duet pojawił się on na polu TPC Four Seasons, Billy przechodził największy kryzys w swojej karierze na PGA Tour, od czasu debiutanckiego sezonu 2011, kiedy to nie przeszedł przez cut 14 razy w 25 startach. Od tamtej pory wygrał jednak już całkiem sporo i nijak nie można powiedzieć , że zwyciężanie jest mu obce.

Na swoim koncie ma 4 zwycięstwa PGA Tour, a w 2014 roku zadziwił świat zgarniając dość niespodziewanie największą pulę nagród na tej planecie, która zarezerwowana jest dla zwycięzcy rankingu FedEx Cup. W drodze po swój imponujący bonus, w postaci okrągłych 10 milionów dolarów najpierw zwyciężył w BMW Championship, a później w wieńczącym FedEx CupPlayoffs – The Tour Championship.

Od tamtej pory życie stanęło na głowie. Billy zaczął podróżować czarterowanym   odrzutowcem, a troski dnia codziennego nabrały zupełnie innego wymiaru i na pewno nie był to wymiar finansowy.   Dopełnieniem szczęścia był fakt, że już dwa dni po swojej gigantycznej wygranej, Billy został po raz pierwszy tatą, kiedy na świat przyszła jego córka –Skylar Lillian Horschel. Od tamtej pory brakowało mu tylko jednego – zwycięstw!

Aż w końcu nadszedł czas na wygraną, na którą zbawiennie wpłynął między innymi fantastyczny putting. W jednej z kluczowych statystyk puttowania (strokes gained putting) 30-letni Horschel zajął pierwsze miejsce podczas całego Byron Nelson, podczas gdy przed tym turniejem plasował się na „wysokim” 118-miejscu w tej klasyfikacji.

Horschel na ostatnich 21 dołkach zagrał 8 birdie, z czego bardzo zadowolony był również jego caddie, który normalnie nosi torbę Johna Sendena. Niestety John poddał się operacji usunięcia guza mózgu i obecnie przechodzi rekonwalescencję. Był on jednak tego dnia na polu jako kibic wspierający swojego caddiego.

Wygranej Horschela towarzyszyły dość dramatyczne okoliczności. Oczywiście wszystko rozstrzygnęło się w dogrywce przeciwko aktualnemu trzeciemu golfiście na świecie – Jasonowi Day. Po tym jak Bill zagrał minimalnie za krótko swojego ponad pięciometrowego putta na birdie, Jason odwdzięczył się nietrafieniem półtora metrowego putta i przegraniem dogrywki już po pierwszym dołku!

Przed nami DEAN & DELUCA Invitational, transmitowany oczywiście na żywo, od czwartku do niedzieli , w Golf Channel Polska.

Autor: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni