Billy Horschel. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Billy Horschel triumfuje w WGC-Dell Technologies Match Play

William John 'Billy’ Horschel zwyciężył w swoim pierwszym turnieju World Golf Championships-Dell Technologies Match Play, rozgrywanym w stolicy Teksasu, w Austin Country Club.

W czterech wcześniejszych próbach nigdy nie dotrwał do weekendu w tym turnieju. Tym razem wygrał w sześciu z siedmiu meczy, rozegranych w sumie na 122 dołkach Austin Country Club. To jego szóste zwycięstwo PGA TOUR i piąty tytuł zdobyty indywidualnie. Ostatnio wygrywał w 2018 roku w Zurich Classic of New Orleans, grając tam w parze ze Scottem Piercy. Jego najlepszym okresem w dotychczasowej karierze był rok 2014, kiedy to zwyciężył w dwóch turniejach FedEx Cup PlayOffs: BMW Championship i Tour Championship, zgarniając tym samym FedEx Cup i związany z tym nierozerwalnie 10-milionowy bonus finansowy.

Po swoim najnowszym triumfie powiedział:„ To był jeden z tych dni, kiedy nie grałem najlepiej i po prostu orałem.”

Jego rywal Scottie Scheffler, Teksańczyk i absolwent University of Texas dopiero w meczu finałowym zakończył swoją wspaniałą passę, w której pokonał trzech byłych mistrzów tego turnieju i dwóch graczy z aktualnie najlepszej dziesiątki rankingu światowego. Mimo przychylności teksańskich kibiców i prowadzenia do czwartego dołka, od dołka siódmego to Billy przejął kontrolę, prowadząc już do samego końca, w tym wypadku do dołka siedemnastego, gdzie mecz zakończył się wynikiem 2&1.

24-letni Scottie, dwukrotny zwycięzca na Korn Ferry Tour, debiutant roku w tej lidze i posiadacz niesamowitego rekordu – rundy 59, zagranej podczas ubiegłorocznego turnieju The Northern Trust, musi jeszcze chwilkę zaczekać na swój pierwszy triumf PGA TOUR.  

Podobnie jak finał, również pojedynek o trzecie miejsce zakończył się rezultatem 2&1, pomiędzy zwycięzcą tego turnieju z 2013 roku – Mattem Kucharem i Francuzem – Victorem Perezem, jak na razie posiadaczem jednego trofeum European Tour. Jego poprzednim najlepszym występem w randze WGC było miejsce T4 w 2019 WGC-HSBC Champions, rozgrywanym w chińskim Mission Hills Golf Club. 28-letni Francuz, grający na co dzień na European Tour, miał szanse zdobyć w niedzielę tymczasowe członkostwo na PGA TOUR. Ten status osiągnąłby jednak zwyciężając w meczu z Kucharem.

Grając jeszcze w meczu półfinałowym ze Scottiem Scheflerem, Kuchar próbował zbliżyć się do rekordu Tigera Woodsa – czterokrotnego występu w meczu finałowym. Matt ostatnio grał w finale w poprzedniej edycji, a wcześniej w 2013 roku, kiedy zwyciężał w The Golf Club at Dove Mountain.

W trakcie meczu finałowego rozgorzała gorąca dyskusja na temat tempa gry, które delikatnie mówiąc nie należało do ultraszybkich. Najpierw wypowiedział się komentator telewizyjny Ewen Murray: „Nikogo przed nimi nie ma. Czytanie książeczek z opisem greenów, ustawianie linii na piłce. To naprawdę mnie irytuje. Matchplay to najszybsza odmiana golfa. Coś musi być tutaj zrobione. Wtórował mu sam Collin Mongomerie.

 

W tym tygodniu pozostajemy w gościnnym Teksasie, zapraszając od czwartku na Valero Texas Open. 

VALERO TEXAS OPEN W GOLF CHANNEL POLSKA
Czwartek i piątek
Valero Texas Open           R1 i R2      22:00–01:00 – LIVE
Sobota
Valero Texas Open            R3       21:30–0:00 – LIVE
Niedziela
Valero Texas Open            R4       20:30–0:00 – LIVE
Komentuje: Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni