Foto: PZG

Bez sensacji w Klubowych MP Juniorów.

Sobienie Królewskie G&CC ma całkiem niezawodną drużynę, która wygrywa wszystko co jest do wygrania! Zaledwie miesiąc temu młoda, gniewna i przebojowa ekipa  wygrała na swoim terytorium Klubowe Mistrzostwa Polski. Teraz, co nie jest ogromnym zaskoczeniem, na gościnnych trawnikach Lisiej Polany łupem Sobieni padły Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów!

Trzydniowa rywalizacja juniorskich klubów odbyła się w dn. 4-6 lipca na polu Lisia Polana GC. Drużyna Sobienie Królewskie G&CC-A pokonała w finale Tokary GC-A 2:1. Trzecie miejsce wywalczył zespół Binowo Park GC-A.

Czwarta edycja zawodów zgromadziła 93 zawodników w 31 drużynach z 14 klubów. W rozgrywkach zadebiutowali juniorzy z Armada GC oraz Przytok Golf GC.

Pierwszego dnia turnieju jeden przedstawiciel trzyosobowej drużyny rozgrywał rundę w formacie stroke play brutto, a pozostali dwoje rywalizowali w texas scramble stroke play brutto. Na podstawie zsumowanych wyników, wszystkie uczestniczące zespoły podzielono na cztery grupy, grające o miejsca: 1-8, 9-12, 13-16, 17-20, 21-24, 25-28 i 29-31. W drugim dniu mistrzostw najlepsza ósemka rozegrała dwa mecze.

W finałowym starciu spotkały się ekipy Sobienie Królewskie G&CC-A i Tokary GC-A. Po zaciętej walce to drużyna z Sobieni zwyciężyła i obroniła tytuł Citi Handlowy IV Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Tytuł II wicemistrzów wywalczyli zawodnicy reprezentacji Binowo Park GC-A pokonując drugi skład Sobieni Królewskich-B.

Podczas ceremonii wręczenia nagród prezes Polskiego Związku Golfa, Marek Michałowski podziękował wszystkim trenerom, rodzicom i zawodnikom za rekordową frekwencję oraz zachęcił do zapisów na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży: „W zeszłym roku gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży było województwo dolnośląskie. W tym roku rywalizacja juniorów młodszych oraz, po raz pierwszy, młodzików odbędzie się w First Warsaw G&CC na początku sierpnia. Serdecznie zapraszam wszystkie sekcje juniorskie, trenerów i rodziców do zapisów swoich podopiecznych”.

Więcej o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwa Polski Młodzików) na stronie www.junior.pzgolf.pl/olimpiada.

Kilka słów dodał także na koniec dyrektor turnieju, Janusz Mojsiewicz: „Bardzo cieszymy się, że z roku na rok liczba zawodników podczas klubowego czempionatu juniorów pnie się w górę i co raz więcej klubów decyduje się na wystawienie swoich reprezentacji. W tym roku pojawiło się wiele nowych twarzy, co tylko pokazuje, że golf wśród juniorów się rozwija. Przez pierwsze dwa dni pogoda nie rozpieszczała, ale zawodnicy poradzili sobie z nią wyśmienicie. To był bardzo udany turniej z dużą dawką emocji. Szczególnie ciekawe była forma dzisiejszych dwóch dogrywek o 5 i 7 miejsce, które odbywały się na dołku nr 1. W przypadku nie wyłonienia zwycięzcy decydował konkurs nearest to the pin. Mamy nadzieję, że takie zainteresowanie będzie i w przyszłym sezonie”.

 

Wyniki końcowe

Citi Handlowy IV Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów (4-6.07.2017, Lisia Polana GC)

  1. Sobienie Królewskie G&CC-A (Alejandro Pedryc, Mikołaj Kniaginin, Andrzej Wierzba)
  2. Tokary GC-A (Jakub Dymecki, Filip Kowalski, Maksymilian Biały)
  3. Binowo Park GC-A (Dorota Zalewska, Jakub Gąsienica, Patrick Faserro Gamba)

Wyniki TUTAJ

Tekst: PZG&Katarzynka

Zdjęcia: PZG

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni